Minust

ALGUS / ABOUT ME
This image has an empty alt attribute; its file name is pilt-elevandiga-2.jpgAastal 2012 näitas tütar mulle arvutist üht värviliste kujunditega pilti väites, et see on tema disain. Talle oli sõbra sõber seda kaarti selgitanud; loomulikult tahtsin ka oma disaini kohe näha.

Nii jõudis minu teadvusesse esmakordselt saladuslik sõnapaar Human Design.

Järgnes tundideviisi võimalikke märksõnu sisaldavate lehtede lappamist ja selgituste otsimist numbritele, joontele ja kujunditele, kuid leitavad olid vaid üksikud detailid ja üldine info. Oma disainikaardi sain ma küll välja trükkida ja sellega kaasa teadmise, et olen Projektor.

Tunnistan, et olin veidi pettunud nähes oma kaardil vähem värvi – see tähendas siis minu jaoks tühjust.  Kuna tegelesin igapäevaselt projektide kirjutamisega, tundus sõna  „ Projektor“ nii enesestmõistetav, et ei tekkinud suuremat huvi  selle sisu vastu.  Järgneva viie aasta jooksul tulin korduvalt oma disainikaardi juurde tagasi, leides alati sealt jälle uue killu mõtisklemiseks. Aga see kõik oli nii laialivalguv, kaootiline –  mul puudus see, mille külge need killud kinnitada.

MINUST

CV

Niipalju kui ma end mäletan olen tundnud end vaatlejana ja otsinud nähtustele põhjusi. Õppisin Tallinna Tehnikaülikoolis biotehnoloogiat, aga et kooli lõpetamine langes kokku laulva revolutsiooniga, siis leidsin end noore spetsialistina keset lagunevate struktuuride kaost. Üritasin kohaneda ja aktsepteerida kohustusi. Elu hakkas mulle millegipärast hoopis teistlaadi väljakutseid ette sokutama. Juhuseid ei eksisteeri, aga seda ma siis veel ei teadnud. Alates sellest, kui ma 28 aastaselt depressiooni kogesin, tuli arusaam, et muutused saavad alguse energiatasandil. See ei olnud juhus, et mu pilk jäi just taastumise ajal pidama kõhutantsu kursuste kuulutusel. Olles varasemalt tegelnud kõige muu kui tantsuga, sundisin end minema trenni. Mind ei huvitanud see, kuidas ma tantsin, vaid pigem see, mida tants minuga teeb. Ja tegi palju! Hakkasin tajuma oma energia liikumist ja hiljem tekkis soov seda õpetada ka teistele. Õpilastest ihkas suur osa siiski lavale – kasvõi korraks -, mille juures väline külg hakkas kohe sisu varjama. Üritasin taas kohaneda… Mul puudusid sel ajal oskus ja sõnad selle edastamiseks, mida ise rohkem hindasin.

Kuid tants pani mu energia nii liikuma, et sain kontakti oma vaimse Teejuhiga. Nii ma peale 7 aastat õpetamist loobusin sellest tantsust, hakates lahti harutama teisi kihte. Ma ei saanud Teejuhilt soovitusi, kuid sain vastused kõigile küsimustele, mis mind puudutasid. Vahel ka kommentaare, mille sisu mõistmiseks kulus nädalaid. Tegelesin paralleelselt energiamaailma uurimise ning projektide ja äriplaanide kirjutamisega üle 10 aasta. Need kaks maailma olid teineteisest kaua selgelt eraldatud. Ma ise vajasin seda eraldatust, sest pidin läbi kompama mõlemas suunas piirid, kuhu mulle ligipääsu lubatakse. Tajudes, et need maailmad jõuavad kusagil kokku, hakkasin järjest rohkem nägema suurt pilti –  kuidas miski toimib ja kuidas energiatasandil toimuv füüsilisele projekteerununa välja näeb. Kuid iseenda kohta lisandus küsimusi järjest juurde. Sain aru, et mind juhitakse kusagile, milleni jõudmiseks pidi mu silmaring avarduma nii füüsilises kui vaimses plaanis, nii ruumis kui ajas, nii enda sees kui enda ümber…

Miks mind juhitakse? Ja kuhu? Vastust nendele küsimustele polnud ma võimeline veel vastu võtma.  Samal ajal kasvas kindlustunne, sest tundsin kuidas mind kaitsti ja aidati välja või juhiti kõrvale liiga ekstreemsetest olukordadest. Ma jõudsin lennukile ka siis, kui kiirteedel olid ees mitmetunnised liiklusummikud.

Mu küsimustele hakkas selgust tooma Human Designi energiakaart, kui õppisin seda lugema.Chart_for_urve-page-2Minu disain: Projektor, profiiliga 4/6

Minu Inkarnatsiooni rist e. Elu teema on seotud Sfinksiga, milles suurima mõjuga värav (kaardil number 2 – sünnihetkel Päike) aktiveeris DNA-s vastuvõtlikkuse energia (Receptivity, Higher Knowledge). Lühidalt öeldes olen disainitud näitama kätte erinevaid suundi ja alternatiive, et luua paremat maailma.

Niipea kui otsustasin hakata Human Designiga tõsiselt tegelema, leidsin endale õpetaja. Ma ei teagi, kas leidmine on õige sõna. Mind lihtsalt juhatati internetiavarustes läbi paari märksõna ja kliki temani – http://www.yourhumandesign.ch. Minu õpetaja Shantamo põhjatud teadmised ja vaimne haare olid nii inspireerivad, et mu entusiasm inimeste energiate liikumist uurida sai tema kursuse iga päevaga aina hoogu juurde.

Analüüsides erinevaid disainikaarte olen vaimustuses inimestest, kui leidlikult nad on vahel oma energiakadusid kompenseerinud. Meie unikaalsed disainid vajavad enda realiseerimiseks erinevaid tingimusi. Seetõttu on mõne disaini edukaks elamine tõeline kunsttükk, kui eelnevad valikud ei ole viinud toetava keskkonnani.  Kuid teadlikkus oma energeetilisest disainist annab suure kindlustunde ja julguse oma teed käia. Ka pealtnäha kõige väljapääsmatumale olukorrale on olemas lahendus – vahel väga üllatavas kohas. Aga see on alati olemas! 

Saan pakkuda oma kogemusi, teadmisi, struktureeritud lähenemist ja vajadusel ka oma Teejuhi abi, kellel soov õppida oma energiat efektiivselt kasutama, leida täbarast olukorrast väljapääs, parandada suhteid tööl või kodus või muul põhjusel õppida põhjalikult tundma iseennast.