Ja veel Projektori tüübist…

Projektorite energiast eraldi kirjutamine oleks nagu džinni pudelist välja päästnud.

Teema, mis enda sees kogu aeg kripeldas ja kogus tuure, leidis lõpuks sissejuhatuse ja loogilise jätku  Facebookis eraldi  ka eestikeelse  Projektorite lehe loomisega. See leht ei ole mitte ainult Projektoritele, aga teemaks on Projektorid ja grupi liikmeks võivad saada ka mitteprojektorid, kui neid huvitab, kuidas Projektorite kõrval elada või nendega hakkama saada.

Miks see teema niimoodi kogunema  pidi? Kõik, kes on Human Designiga kokku puutunud teavad, et süsteem on kanaldatud, kirja pandud ja tõlgendatud algselt Manifestori poolt. Seejärel on seda läbi hekseldanud ja oma autoriteetseid selgitusi jaganud paljud pühendunud professionaalid, kes kõik tuginevad eelkõige oma kogemusele. Mõnedki neist on ise oma tüübilt Projektorid, aga ka neil on suured erinevused, kuidas näiteks oma kutse tunneb ära Mentaalne Projektor ja kuidas Klassikaline Projektor.

Kui lugeda tüüpide üldist kirjeldust, siis Projektori oma  taandubki kutse ootamisele ja see võib saatma jääda paljusid, eriti neid, kes ise ei ole Projektorid. Kui nüüd näiteks Manifestorist lapsevanem seda loeb ja arvab, et tema Projektroist laps ei saagi midagi muud teha, kui istuda ja oodata oma kutset, siis on see sügavalt eksitav arusaam.

 Projektori tüübi strateegia on kutse ootamine, kuid sellega ei maksa minna äärmustesse. Mitte iga liigutus siin ilmas ei vaja kutset! Eelkõige tuleb seda järgida suuremate muudatuste puhul – nagu karjääris – töökoha leidmine või vahetamine, suhetes, elukoha valikul. Kui istuda ja oodata kutset, mis peaks vastama sulle sinu enda ettekujutusele, siis võib kindel olla, et tegelik kutse saabub sulle enamasti üllatavas vormis. Ja nii, et vaid sina selle ära tunned.

Kuna meil ei ole niipalju stabiilset energiat kasutada nagu teistel tüüpidel, siis oleme just meie, Projektorid need, kes oma energiast on olude sunnil kõige rohkem teadlikud ja märganud teatud mustreid juba ammu enne Human Designilt kinnituste saamist.  Kui Projektoritel on kaasasündinud võime teistest tüüpidest aru saada, siis suurim avastus on pigem see, et teised tüübid meist aru ei saa. Või see, kuidas nad meid näevad.

 Ja et see on normaalne! Ja et sellega tuleb harjuda –  seda peab aktsepteerima ja võtma kui paratamatust.

Projektoritel on läbistav aura, mis suhtleb kõige ja kõigiga, nii inimeste kui keskkonnaga ja suunatud konkreetselt ühele objektile.

 Kuidas üks või teine Projektor oma kutse ära tunneb, sõltub tema  Autoriteedikeskusest.

 Mentaalsed Projektorid  peavad konsulteerima teistega ja samal ajal jälgima oma keha  tundeid ja reaktsioone. See on aeganõudev protsess, sest vaja on rääkida erinevate inimestega ja võrrelda neid  sisemisi reaktsioone. Kui oled millegi/kellegi otsingul, siis räägi inimestega. Ära oota, et sulle tööpakkumist tehakse, kui sa seda kiivalt varjad, et sa sellest üldse huvitatud oled. Suhtle inimestega, liigu ringi erinevates selstkondades, kus saad avaldada arvamust ja ehk jagada ka kogemusi.

 Klassikalised Projektorid jagunevad omakorda G (Identiteedi)-keskuse Autoriteediga ja Põrna-Autoriteediga tüüpideks. Kuna Emotsioonid ei sega, ammugi mitte Sakraal, siis on mõlemad tüübid oma äratundmise protsessil väga peene häälestusega. Sama peene vibratsiooniga võib nende jaoks olla ka kutse. Neil ei ole vaja oodata emotsionaalset selgust, vaid pigem nö kammida läbi ja kombata omal viisil keskkonda – kuhu maani selle vibratsioon nendega resoneerub.

  G-keskuse Autoriteediga on vajalik kuulata iseenda häält ja lasta informatsioon endast läbi. Varem või hiljem hakkad tajuma, kuidas väline info resoneerub sinu keha sisemise vibratsiooniga. Sellest sõltub ka, missugustele kutsetele sa vastad ja missugustele mitte. Kõik need kutsed ei pruugi sugugi olla inimeste poolt saadetud. Ja kutse äratundmisel ei pruugi sa üldse teada, kuhu see sind viib, sest sulle piisab tundest, et on õige vibratsioon ja et sul on sellega kerge joonduda.

 Põrnakeskuse Autoriteediga P-l on vajalik kinni püüda oma keha esimene reaktsioon ja kiirelt otsustada. Kõik muu hilisem analüüs võib sellele leida terve rea plusse ja samapalju miinuseid, aga otsus peaks saama tehtud esmase  reaktsiooni põhjal. See esmane reakstioon on aga väga habras ja vaevumärgatav; samasugune võib olla ka sinu kutse. See Autoriteet on alati samm teistest ees, sest ta on ammu juba ära tundnud  ja lahendanud enda jaoks selle, mille olemasolu üle teised alles juurdlevad.

Laetud Projektoritel on üks või mitu mootorikeskust (Süda, Emotsioonid, Juur) disainis defineeritud v.a. Sakraal. Oma sisemise energia tunnetamine tekitab neis kiusatuse ja vahel ka surve oma energiale  pidevalt rakendus leida. Autoriteedikeskus peab saama ära tunda endale sobivad ja meeldivad tegevused. Oht on siduda oma energia rutiinsesse töösse ja mitte kasutada oma oskusi efektiivsemaks ja edukamaks tegutsemiseks.

 Ego Autoriteediga  – kas ego saab piisavalt tunnustatud ja vastavalt positsioonile rakendatud? Ego Autoriteet ei tähenda pidevat tunnustamise vajadust või oma Ego ületähtsustamist. See annab tugeva selgroo ja võimekuse iseennast motiveerida ükskõik mis ajahetkel või eesmärkidel. Kuid pikaajalisem pühendumine vajab välist kutset, sest siis on tegutsemiseks palju rohkem energiat ja igasugused eesmärgid on saavutatavad.

 Emotsioonide Autoriteediga P  – vajalik on kutse äratundmiseks oodata samamoodi ära emotsionaalne selgus ja katsetada seda mõtet oma  emotsioonide  laine igal kõrgusel. Erinevalt Generaatoritest on Projektorite emotsionaalsed lained lühemad , erinevalt Manifestorist, kes jagab otse emotsionaalseid sõnumeid, hakkab projektor  oma emotsioonide keskuse jah vastusega energiat koguma ja leidma sellele protsessi käigus efektiivsemat väljundit ja vormi.

Põrna Autoriteediga  P – juhul kui Süda ja Põrn on mõlemad defineeritud, ega ole seotud Kurguga. Kui keha meeled Põrnakeskusest on tegevusse rakendatud, siis Süda varustab Põrna mõnda aega energiaga, kuid on valiv  – Südamelt ei tule mitte jah või ei vastus, vaid energia käivitub vaid õige sageduse peale. Südame energia on tundlik ja vajab aega kogunemiseks, aga siis on see ka teatud ajaks võimas ja ereda leegiga. Siin on ka suur oht  läbipõlemiseks, aga kui oma energiat piisavalt  tundma õppida, saab selle  enda kasuks edukalt tööle panna.