Disainiga arvestamise hind

Kui Eesti avalikus elus kellegi ümber mingi lärm tõuseb, siis ma vahel vaatan tema disainikaarti ja asi saab palju selgemaks. Sünni kella-aega küll ei tea, aga võimalikke variante ju suuremates muutustes seal palju ka ei ole. Nii ma vaatasin ka Estonia teatri juhi Aivar Mäe disainikaarti. Väga aktiivne Sakraalkeskus koos vastassoole külgetõmbava Ühendamise kanaliga 6-59, mis on mõlemast otsast aktiveeritud topelt. Ega ta ei saagi teistmoodi käituda! Seda enam, et tal on suure tõenäosusega ka energia kolmeks jagunenud, mis paneb teda tegelema pidevalt mitmete projektide ja inimestega korraga. Tal on see energia vaja kusagile suunata, muidu ta jääb lihtsalt haigeks….Ja kõik need, kes tema poolt olid ja teda kahel käel toetasid, olid suure tõenäosusega samuti oma tüübilt Generaatorid ja aktiivse Sakraalkeskusega. Probleem kerkib üles siis, kui Generaator hakkab tegema allapoole vööd nalju mõne Projektori tüübi esindajaga. Enamasti ei paku Projektorile need mingit pinget. Eriti kui ta on parajasti hõivatud mõne teise teemaga. Mina Projektorina olen oma Generaatoritest sõpru hoiatanud, et ärge mulle selliseid nalju saatke.  Ja ka selgitanud, miks.

Täna jäi mulle silma koolitaja R. Ülavere arvustus sellel teemal ja ta seletas kõike karismaatilisusega, tuues sisse mitmeid poliitikute nimesid, kes kõik on väidetavalt karismaatilised. Noh, … eks igaühele jääb oma arvamus.

Aivar Mäe vajab enda ümber pidevalt palju inimesi. Seepärast talle see amet ka sobibki, et tal on võimalik seal kogu oma energia rakendada. Projektori tüüpi inimesed, vastupidi, eelistavad väikest seltskonda. Seega, ainuke probleem kogu loos on see, et Generaatoritest juhid võiksid teada seda, et on ka teist tüüpi inimesi. Need teised vaid sellepärast saavadki oma kaine meele säilitada igas olukorras, et neile ei lähe korda kellegi aktiivse Sakraalkeskuse signaalid. Teatud juhtudel läheb korda, aga see on omaette teema. Kui see aktiivne Sakraalkeskus on su otsene ülemus, siis võib see asi Projektorile ikka närvidele käia küll. Projektoreid on inimkonnast veidi üle 20 % . Näiteks Martin Helme on oma tüübilt Projektor, kuigi teoreetiliselt saaks ta olla ka ilma ühegi aktiivse energiakeskuseta Reflektori tüüp, nagu Kaja Kallaski, aga Helmest ma seda tema oleku järgi ei usu. Tõenäoliselt on ta sündinud päeva teises pooles ja omab paari aktiivset energiakanalit, mis Kurgukeskuse ja Südamega seotud. Nende energiatüüpide erinevus on väga suur! Te ei kujuta ju ette, et Projektori tüüpi Martin Helme või T.H.Ilves hakkaks kedagi möödaminnes tagumikule patsutama? Nende energia on hoopis teistsugune. Aga nemad ei suudaks vedada ka sellist asutust nagu Estonia teater. Nad väsiksid ja vajaksid puhkust, väsiksid nii inimestest kui probleemidest, mis nõuavad igapäevast tegelemist. Kuid nad on võimelised end teatud hetkedel kokku võtma ja suunama nii enda kui teiste energia väga suurte asjade lahendamiseks. Me ei ole kõik ühesugused. Seda saab lugema õppida, kui selleks huvi on. Kui ei ole, siis jätkuvad taolised tõsieludraamad, mis kulutavad palju energiat ja keegi peab alati kõvasti kannatama.