Töö tegemine vaikuses

Tagantjärele on alati hea tark olla. Ja vaadata muigega või vahel ka irooniliselt tagasi neid ponnistusi, mida sai tehtud mingeid oskusi või teadmisi omandades. Vihjan siin praegu oma plaanile teha raamatust heliraamat.

Olen aastate jooksul palju maadelnud uue tehnoloogiaga, mis mind pidevalt üllatas ja on endiselt igal järgmisel päeval uus kõigi oma update-dega. Indias olles on vaja ise hakkama saada kõigega. Leida vajalikud äpid ja seaded igaks elujuhtumiks. Kui Eestis oli vahel veel kellelegi võimalik ära seletada tekkinud tehniline tõrge – näiteks oli selleks tihti tehnilise toe telefoni otsas olev anonüümne hääl, kes ainsana vastuse leidis – siis Indias pole sellist häält kusagilt võtta.

Kujutlesin, et mul on vaja erilise helikvaliteediga salvestustehnikat. Uurisin ka mõnelt tuttavalt, aga neil oli muusikale vaja teistsuguseid tingimusi. Hakkasin googeldama ja tõepoolest – renditakse stuudioid ja tehnikat välja….aga, mul on ju oma raamat ja ise hindan selle kvaliteeti. Ehk siiski saan hakkama oma telefoni ja läpakaga? Katsetada ju võib!

Seejärel laadisin omale mingid suuremahulised äpid arvutisse, salvestamiseks ja helifailide töötlemiseks, mille tulemusena muutus too aeglaseks ja kuigi sain esimesel päeval isegi paarilauselisi helifaile salvestada, siis mõne päeva pärast ei suutnud sama programm enam midagi juurde tekitada ega avada. Ja need paar faili olid nii suure mahuga, et kogu raamat oleks mu arvutile ilmselgelt ülejõu käiv olnud oma 75 leheküljega.

Käisin mõned päevad ringi mõeldes lootusetult oma võimatust üritusest enne, kui otsustasin proovida telefoniga- otsida lihtsaim äpp, et esimene osa sisse lugeda. Ja kuulata, kuidas kõlab. Kõlas küll! Jutt oli alguses veidi kiire, aga muud viga nagu polnudki.

Nii see töö siis algas. Varsti selgus, et kõige ohutum aeg helifailide tegemiseks on keskpäev, kui väljas on kõige palavam päike. Miks?

Sest siis on kõige rohkem lootust, et kohalikud koerad ei torma äkki kusagilt välja suure kisaga ja kogu mu tööd ära ei nulli. Korduvalt seda juhtus. Siin kostavad kõik seinad läbi, sest aknapraod on suured. Mõnel puhul oleks ju võinud seda kisa seal taustaks olla, aga mul oli raske sellest lihtsalt üle rääkida.

Siin üks näide kuidas Candolimis tänaval liikumine välja näeb…

Kuigi viimase lockdowni ajal tundub, et koeri oleks nagu vähemaks jäänud, siis nende kisa on seda suurem. Ja kui kepp on nende tõrjumiseks kaasas, siis seda rohkem see neid ärritab.

Kui õpid ära tabama, millal on hulkuvatel koertel siin uneaeg, siis on võimalik isegi sellist tööd teha. Suuremate failide üleslaadimiseks on aga hea mõte kohe minna katusele, sest seal on internetikiirus mitu korda parem kui toas.

2 thoughts on “Töö tegemine vaikuses

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.