Mai algus Goas

Karantiin kestab väidetavalt 10.maini. Seekord on huvitav, et vastukäiva info levitajaid on internetis palju. Iga natukese aja pärast ilmub uus tabel või teade, mis on avatud ja mis suletud ja mis piirkonnas. Jäljed viivad valimisvõitluseni, kus siis keegi üritab plusspunkte teenida sellega, et pooldab veel karmimaid piiranguid ja keegi sellega, et neid ei poolda. Igas tabelis on erinevad numbrid ja kellaajad. Ja et aru saada, mis siis üldse lubatud ja keelatud on, läksin asja uurima. Pean tunnistama, et minu külmik pole kaua aega nii toitu täis olnud kui praegu. Kuna teadsin, et piirangud tulevad, siis on selge, et toidukaubaga varustatus halveneb. Ja kui midagi saada on, tuleb ju varuda. Mida me siis nõuka-ajal õppisime? Ostma seda, mida saada on ja mitte seda, mida parasjagu vaja. 🙂

Läksin hommikul toidukauplusi vaatama, et sealt edasi randa minna. Müüjad ütlesid, et ma võiks veidi oodata, nad tahavad ka ujuma tulla. Neile praegune aeg sobib hästi. Hommikust saadik kuni 12-ni on poed rahvast täis ja peale seda on neil vaba aeg. Lõpuks ometi! Viimased 7 kuud pole neil seda aega olnud. Aga ma ei jäänud ootama, sest tahtsin näha, mis seal rannas siis toimub. Oli soov kohata mõnd politseinikku ja küsida otse, mis on lubatud ja mis mitte. Sest miks on kõik kahtlaselt inimtühi? Tegin rannas pika tiiru – ei ühtki politseid. Lõpuks küsisin vetelpäästjatelt, kas ujuma võib minna? Aga loomulikult! Kogu rand on ju minu päralt.

Milles küsimus? Üks tuttav ütles mulle, et kuni ma üksinda liigun, ei saa keegi mulle midagi teha, sest ainult kogunemised ei ole lubatud. Ma tean, et peatänaval nõutakse maski kandmist ja seepärast üritan seal võimalikult vähe viibida. Vajadusel ninale tõmmatav rätik on mul olemas, aga seni on see endiselt vaid supermarketi jaoks vajalik olnud. Nii et tegelikult on see lockdown muutusi toonud vaid päevakavas, et poes tuleb käia ära enne lõunat. Muud ei midagi.

väike klipp ka, aga sellele pani youtube peale vanuselised piirangud. Esitasin nõude nende mahavõtmiseks ja ehk see varsti toimub. Paistab et lockdowni ajal on vesi ja liiv alla 18 aasta keelatud!

One thought on “Mai algus Goas

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.