Energiakaod

Goas elades tuleb harjuda paratamatusega, et aeg-ajalt elekter kaob. Aga kui tihti ja kui kauaks, see on piirkonniti erinev. Eelmisel aastal oli just see üks põhjus, miks ma tahtsin kolida ära Candolimist, sest elekter oli siin rohkem ära kui olemas.

Praeguses elukohas on seni olnud pimedas istumist suhteliselt vähe. Vahel tund või paar ainult. Aga seda juhtub ikka igal nädalal, enamasti nädalavahetustel.

Märtsi viimastel päevadel keset Holi pidustusi aga kadus elekter ja tagasi ei tahtnudki enam tulla. Naabermaja taga pargis käis trummide tagumine mitu päeva, tänaval oli oht nägu värviliseks saada määritud, kui hoolikas ei ole ja lärmi ja paugutamist oli igal pool kogu aeg. Läksin tänavale valgust otsima ja siin mõned hetked viimasest pühade päevast, kui põlevaid palmioksi mööda tänavaid lohistati ja ikka veel värvi näkku määriti, kes ette juhtusid jääma.

Vahel tuli elekter pooleks tunniks ja siis kadus taas kogu päevaks. Uurisin kohalikult ettevõtjalt, et mis selle elektriga nüüd siis on. Pidi olema suur kaabel katki ja läheb veel 2 päeva, et see korda saaks.

Pimedus pole probleem, aga kui ventilaator ei tööta, siis lihtsalt paigal istudes higi voolab ja magada on üsna võimatu. Kui ma kuulsin, et kaks päeva veel….niimoodi istuda, siis tundsin, kuidas mu energia hakkab kaduma. Kohe iga minutiga vähenes. Läksin linna sööma, sest mida siin pimedas ikka on mõtet tegema hakata. Tellisin toidu, aga isu ei olnud ja alla ei läinud. Selline saamatu enesehaletsus tuli peale, kujutledes end istumas oma toas. Telefoni patareil oli veel veerand mahtu alles, arvuti aku oli juba tühi. Jalutasin siis lõpuks koju, kus ainus võimalik lahendus korduvalt dushi all käia…Jõud oli nii otsas, et viskasin end voodile ja pisarad hakkasid enesehaletsusest voolama, mõeldes järgmisele kahele päevale. Aga siis äkki tundsin, et nägu hakkab ära kuivama ja mitte niisama, vaid mingi tuul on tekkinud. Märkamatult oli elekter taastunud, lambid ei põlenud, aga ventilaator oli sisse lülitatud ja tööle hakanud. Ja elekter ei kadunudki enam ära!

Uuuh! Mul oli tunne nagu mu enda energia oleks selle kohaliku vooluvõrguga ühendatud!

Ka minu energia hakkas kohe taastuma. Aga kui vähe on vaja selleks, et oma energia kaotada! Piisab, kui keegi, keda usud, ütleb midagi, mis sulle pealtnäha valikuid ei jäta. Ja ülejäänu teeb ära su enda loodud kujutluspilt.

Selles olukorras polnud see küll sihilikult öeldud, aga nii lihtne näide, kuidas töötab negatiivne info.

Hoidke ennast selle eest! Hoidke ennast igasuguse negatiivse info eest! Sellest pole pääsu, sest meedias on avalikult öeldud, et ainult intriigid ja negatiivsed uudised koguvad klikke ja müüvad.

One thought on “Energiakaod

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.