Paradiisi lukustatud

Lugesin seda väljendit just ühe kohaliku sõbra postitusest ja tundsin, et kirjeldab väga hästi siinset olukorda. Tean, et on ka selline komöödiafilm, mis tuletab omakorda meelde, et elu ei peaks väga tõsiselt võtma. Nüüd sõltub kõik enda meeleseisundist, kas saan end selle Paradiisiga siin samal lainel hoida või hakkab mõte mingil hetkel piiranguid tajuma ja paradiisilukku lahti muukima.

Kohaliku keskkonna kirjutamata reeglite avastamine läheb aeglaselt. Olen isegi hindi keeles mõned numbrid selgeks saanud, aga minu valikud ja harjumused on siinsele rahvale millegipärast vahel veidrad.

Mõned päevad tagasi, kui läksin tänavarestorani elavat muusikat nautima, tellisin kerge suupiste kõrvale masala teed. Veidi aja pärast tuli mu laua juurde ettekandja, kes mind mõni aeg tagasi sealsamas teenindas. Ta naeris lõbusalt ja ütles, et niipea kui ta nägi lehelt, et keegi on tellinud masala teed, siis teadis kohe, et mina pean kusagil läheduses olema. Ta ei eksinud! Aga mina olin üllatunud! Mis selles siis nüüd nii imelikku on, kui ma menüüst midagi tellin? Masala tee on Indias nii levinud ja populaarne, et isegi Tallinas, Balti jaama turu kohvikus oli ta pakkumisel suurelt koos samosadega, kui seal viimati käisin(2019 suvel).

Tegin suured silmad ja küsisin, et miks see minu tellimus siis nüüd nii veider on? Kell oli pool neli. Kohvi joon ma hommikul. Ja mulle meeldib nende tee, sest seda ei suuda ma ise kunagi teha, seal liiga palju komponente.

Hindud ei pidavat jooma teed enne kella viite! Ja mitte keegi teine ei telli sellisel kella-ajal teed! Hmmm ….no paistab, et inglased on suutnud siia ikka kõva jälje maha jätta! Aga nüüd ma siis tean. Kui vähe on vaja, et endast kusagil kordumatu mulje jätta! Ja omamata sellest halli aimugi! Kuna praegu on siin ju välisturiste väga vähe, siis pole ime, et ma jään silma iga liigutusega, iga ostuga, iga valikuga. Ja tee joomine paistab olema küll üks väheseid asju, mille puhul kella täpselt jälgitakse. Kõik muu, kaasa arvatud kokkulepitud kohtumised ja teenused, need toimivad kuidas juhtub ja kunas meelde tuleb.

Mõne päeva eest hakkas ootamatult vihma sadama. Veebruaris seda Goas tavaliselt ei juhtu. Pilvi muudkui kogunes, aga isegi mina ei suutnud uskuda, et tõesti sajuks läheb enne, kui ikka päris märjaks sain. Välku lõi ja müristas kogu õhtu ja elekter kadus. Candolimis oli vihma suhteliselt vähe, aga siin läheduses ikka lausa kallas paduvihma. Hommikuks oli kõik selginenud, aga õhtuks hakkas jälle samamoodi pilvi koguma. Läksin mere äärde asja uurima, kuidas suurem pilt taevast paistab.

Videos on pilvine taevas ja meri ja youtube arvab taas, et see peaks olema alla 18 aastastele keelatud. Saatsin järelpärimise, ehk vaatab robotite asemel ka mõni inimsilm selle üle ja see ikka lahti lastakse piirangutest.

Videod on eilsest ja tänaseks oli päike taas siramas ja pilved taandumas.

Kui alguses oli karta, et Goas turiste peale jaanuari oluliselt vähemaks jääb, siis paistab, et nii see pole. Siseturiste saabub endiselt ja kohalikud arvavad, et nii see kestab aprillini välja. Kuigi nõudmised ja soovid on neil teistlaadi kui välisturistidel, siis ärid on kohanenud ja paljud on saanud uue hoo sisse oma ettevõtluses, mis eelmise aastaga tundus juba kokku vajunud olevat.

Aga siin siis nüüd see kole pilt, mis vahel hommikuti mu aknast avaneb. Need prügikastid on muidu kõik kenasti reas ja suletud ja ümbrus korras. Aga öösel murrab sisse väravast keegi sarviline. Paistab et ta lausa ise lükkab värava lahti, tormab sinna kallale ja hakkab neid läbi sorteerima. Tulemus on selline. Ometi on siin kõrge aed ja müürid. Päris kahju sellest noormehest, kes iga kord hoolega kogu selle jama seal likvideerima peab ja seda seni usinalt teinud on kohe hommikul vara.

One thought on “Paradiisi lukustatud

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.