Uus kodu

Eile kolisin taas uude elamisse. Kas see on nüüd järjekorras mul Indias kaheksas või üheksas, ei mäleta, sest viimased vahetuvad eriti ruttu. Eelmise postituse kolimisest tegin siia oktoobri keskel. Ja olin vaimustuses, et kolimine sattus täpselt ajale, kui toimusid tennise suure slämmi finaalid ja ma sain ootamatult neid lausa telekast vaadata.

Eelmine korter oli väga ilus ja vastas mu paljudele soovidele, mida ma siinses keskkonnas olin osanud ette kujutada. Aga mäletan, et kui oli täiskuu, siis minu rõdule ei paistnud sellest ühtki kriipsukest. Ja siis ma seal istusin ja mõtlesin, et see on ainus asi, mis sealt puudu on…..

Eile õhtul uude korterisse saabudes olin pakkimisest-tassimisest parasjagu väsinud ja kui lõpuks sain mahti pimeduses rõdule minna, siis palun väga – suur kollane täiskuu sirab täpselt mu rõdu vaateväljas kogu õhtu kuni peaaegu keskööni. Ja siin on see aeg ilus, sest pilvi pole üldse, on väga soe ja..sääsed polnud mind siin veel avastanud.

Hirmutavalt kiire on see soovide täitumise protsess viimasel ajal!

Kolima pidin aga sellepärast, et ka eelmisele elanikule meeldis too korter väga ja tagasi saabudes Goasse soovis seda tagasi saada. Mina poleks sealt vabatahtlikult lahkunud, aga näed – Universum soovis mulle ka Kuud pakkuda. Ja selle vahetusega ei kaasnenud mulle mingeid teisi sekeldusi, sest korteri omanik on sama ja ta leidis mulle enda arvates kõige parema variandi. No näis, kauaks 🙂

Tänahommikune pudrusöömine rõdul….

Hiljuti vaatasin Goa uudiste lehel üht videot, kus hindu mehed heidavad ennast üksteise kõrvale tänavale pikali ja lasevad lehmadel ennast tallata. Video oli saanud palju arusaamatuid kommentaare igalt poolt ja lääne inimese jaoks võivad nii mõnedki teised hindude kombed tunduda pentsikud ja loogilise mõistuse vastased. Ma ei tea, kas saan youtubest mõnele sellisele videole siia lingi panna, sest näen, et see on maha võetud, siin üks teine analoogne ( https://www.youtube.com/watch?v=cIWwY1J5oK4)

Mina olen lehmi pildistanud peamiselt sellepärast, et nad on siinses keskkonnas end nii vabalt sisse seadnud ega karda midagi – juba vastsündinud vasikad ukerdavad rahulikult tänaval autode ja rataste vahel, ega tule selle pealegi, et keegi võiks neile peale sõita või midagi teha. Selline puutumatus kasvab sisse ilmselt geenidesse ja juba kaugetest põlvkondadest. Lehmi siin lihaks ei tapeta ja neil puudub hirm. Loomaliha saamiseks kasvatatakse pühvleid ja need võivad küll rünnata inimesi nagu videotes näha.

Alguses siia saabudes tekitas mullegi hämmastust hindude iseenesestmõistetav vaikne austus lehmade vastu, eriti tänavatel. OK, juurviljamüüjad vahel küll peletavad neid oma lettidest eemale, sest nende kahjud lähevad päris suureks, kui mõni kari hooga läbi selle tuuseldab. Aga see video pani mind mõtlema. Miks nad lehmi sellisel viisil austavad? Lehmad on hinduismis eluandva ema sümboliks. Videost on näha, kui suur soov on mõnel austada seda emaenergiat, aga nad ei tea, kus see tegelikult asub. Ja siis loed, kuidas mõnes osariigis vägistatakse naisi ja tapetakse vastsündinud tüdrukuid….Pole siis imestada, et selline traditsioon – heita end emaenergia jalge alla – püsib! Meie ei tea, kui raske nende hinge koorem selle ees võib olla. Kui nad on leidnud, et see neid veidike lunastab, siis pole teistel siin midagi arvustada. Naiste väärikus on nii jalge alla trambitud, et läheb aega kuni see tõuseb. Kes trampis? Kui mehed on aastatuhandeid harjunud mõttega, et nad vastutavad nii naise heaolu kui käitumise eest, siis ei saa nad naises näha seda emaenergiat. Seal polegi seda, kui puudub igasugune võimalus iseseisvalt mõelda, vastutada, otsustada. Inimesed on kastidesse jagatud ja teatud kastide naistel puudub võimalus isennast tunda ja väärtustada. Mehed, kelle hingel lasub suur võlg emaenergia ees, vajavad selle tasakaalustamiseks sellist tseremooniat, kus sümboolne väline emaenergia neile samaga vastab. Läänemaailmas toimub juba mõnda aega vanade energiate vabastamine. Huvitav kas pühadest tekstidest , paikadest, traditsioonidest, joogast, ajur vedast ja paljudest vaimsetest praktikatest läbipõimunud India ühiskond suudab kunagi ka selle pähkli pooleks hammustada, et näha, kus tegelikult asub see emaenergia.

Tegelikult ei ole vaja kaevata aastate kaupa pühades tekstides ja uurida kümnete põlvkondade taguseid mustreid. Nende tegude ja valikute tulemused on meie silme ees laiali iga päev. Aga seoste nägemine ei pruugi lihtne olla. Selle eest lehmad tunnevad end siin kuningannadena. Ja video põhjal on ju selleks piisavalt alust. Kuna lehmad kogu päeva keset liiklust oma asju ajavad, siis pole ime, kui mõni neist hakkab end mootorrattaga samastama. Siin üks selline isend, kes on end vabatahtlikult kenasti ritta parkinud…ikkagi karjainstinkt ja selle vastu ei saa….

One thought on “Uus kodu

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.