Kõndides vihmas

Kui kaks päeva on järjest kallanud vahetpidamata, siis muutub olukord rutiinseks – eriti teadmisest, et nii nüüd hakkabki olema kuni septembri lõpuni. Minu jaoks on see esimene monsoon ehk vihmaperiood kogeda ja olin sellest kuulnud nii üht kui teist. Et saabub suure mürinaga ja õhk muutub… Õhk oli küll ammu juba muutunud väga niiskeks. Oodati juba mõnda aega ja järelikult jäi hiljaks. Mõned vihmased päevad olid, aga see polnud see. No selge oli, et ega ta tulemata ei jää.

Seekord saabus ta teisest küljest koos troopilise tsükloniga, mis ka purustusi tõi mõnel pool. Siin oli äikest ja tuult omajagu. Minul isiklikult algas ta väga pika unega. Magasin kolmteist tundi jutti ja see juba midagi tähendas. Eile käisin korraks rannas -kusagilt olid loodusjõud või mingid muud jõud ka tavotti kaasa toonud. Loodan, et see ei käi monsooniga kaasas – kuid mine tea? Kõik võib olla. Vesi oli puhas, aga liiv nii määrdunud, et kui koju sain, siis oli nii plätude kui jalgade puhtakssaamisega tükk tegemist.

Sellegi poolest olin ma eile otsustanud, et lähen kõnnin täna pikema tiiru. Tuleb vihma palju tuleb. Pole ju võimalik kogu see aeg toas istuda ja piirduda poes käimisega. Hea, et ma ikka eile selle otsuse tegin! Täna kallas nii hoogsalt, et oleks edasi lükanud. Siit võiks tuletada lausa monsooni kõnekäänu, et …homse varn tuleb täna täis riputada…

Kõndisin Candolimi, kuhu on siit 3,5 km ja tagasi ka. Tänu pikale sajule olid tänavad juba üsna tühjaks uhutud sellest kõigest, mis seal muidu hommikuti oli. Ei lehmasõnnikut, ei õlilaike, ei rotilaipu, ei plastiktopse…Rotte pole ma siin elusana näinudki, aga ma pole ka pimedas väljas käinud. Siiani oli see karantiini pärast keelatud ja ka koerte hordid võivad ohtlikud olla. Ja ma pole uudishimulik enam, mis toimub pimedates tänavaurgastes. Seda võin vaid koerte kisa järgi otsustada ja ette kujutada.

Aga tänavad olid tühjad ka inimestest ja loomadest, seevastu sõidukeid jätkus. Need pritsisid lisaks vihmale laias kaares kõike, mis tee peal ja ääres, nii et vahet polnud. Kahju oli vaadata mahakukkunud valminud mangosid, mis kõik jäid varestele nokkida…Vihmakeep pidas kenasti vastu, aga plätudega käia vees on veidi ohtlik, sest iial ei tea, mis pind seal all on. Midagi paremat aga oleks ka raske leida.

Tagasiteel peatusin ainsas avatud kohvikus, kus olin ainus külastaja. Vaatlesin möödujaid ja mõtlesin, et hindudele vist päris meeldivad need maskid. Olenemata nende funktsioonist või otstarbest, on maskid leidmas oma kohta aksessuaarina. Kui muhameedlased varjavad nägu, miks siis teised ei võiks? Kohustuslik lisand on pannud avastama ka selle plusse – raskem on inimest ära tunda, ei pea teesklema keep smilingut, ilmselt jätab mõni ka habeme ajamata 🙂 jne… Lisaks on võimalus loominguliselt läheneda ja luua igaks päevaks uus disain, uus nägu ja uus tegu, sellega ka uus roll ja kasvõi uus elu! Milline ammendamatu inspiratsiooniallikas!

Mina käin maskita, sest eelistan vabalt hingata. Aga poodi minnes ja politseid kohates peaks ta taskus olemas olema. Istusin parajasti kohvikus lahtise ukseava juures, kui mu ette sõitis ja parkis politseiauto. Käsi läks juba taskusse maski järele, aga siis jõudis kohale, et see on nüüd küll see koht, kus isegi Indias avalikult maskita võib olla. Aeg läheb edasi ja kui trend nõuab, küll siis pakutakse varsti ka kohvijoomiseks eraldi maski. Politseinikud tulid vaid, maskid peas ja täisrelvastuses koogikesi ostma. Olid need üldse politseinikud seal taga?

Koju tagasi jõudes olid aga jalad nii läbi ligunenud, et tundsin esmakordselt Indias vajadust sokkide järele.

Kui infot otsida, siis on Indias ka vihmaperioodil oma festivalid ja pidustused, loodus hakkab lokkama ja kõik kasvab kiiresti. Ei ole võimalik ju juunist septembrini oodata kusagil vihmavarjus. Mida seekordne eriline vihmaperiood kaasa toob on raske ennustada. Pidustusi ja festivale ilmselt mitte või kui, siis vaid põranda all või katusel.

One thought on “Kõndides vihmas

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.