Talve pikendamine

Talvitumine Indias venib seekord teadmata ajaks pikemaks.

Märtsi keskel kui siinkandis hakati just välja kuulutama esmast 3-päevast karantiini, läksin ma randa ujuma, olles eelnevalt täitnud oma külmkapi toiduga ja varustanud end joogiveega….

Kohati olid lained suured ja üks neist virutas mind tagasi õlaga vastu veealust liivavalli. Tundus algul, et omal jalal ma sealt edasi ei liigu. Õlg valutas tohutult. Istusin ja toibusin. Aga inimesi polnud ja tuli ukerdada end kuidagi kleidi sisse ja püsti ajada. Ka käia sain kui õlga ei liigutanud. Sain taksoga hospidali, tehti pilt, tuvastati luumurd õlavarres ja pakuti kallist op-i. Küsisin mis ilma toimub- pidi ise paranema 6 nädalaga, opiga 4 päevaga aga siis pannakse mingid plaadid sisse. no tänan ei! Arst oli silmnähtavalt pettunud, kui operatsioonist loobusin; pani mulle mingid rihmad peale ja tulin ära. omal jalal aeglaselt jalutades. Suurim probleem mulle, et see on parem käsi. Aga mul nüüd oma tuttav tervendaja, kelle juures veebruaris olin. Saatsin talle sõnumi. Tema tuvastas mul lisaks veel käes ühe mõra ja probleemi õlaliigesega. Nii me siis nüüd tegeleme minu käevigastustega online seansside ja energia suunamise abil. Oleks siin mingi plaat sees, ei saaks seda teha.

Kirjutamisega on siiani raskusi, aga täna saan veidi paremat kätt juba kasutada. Kui nüüd küsida -milleks seda kõike vaja oli? siis mulle endale seda küsimust tegelikult ei teki. Täpne ajastus! Mul puudub igasugune variant siit lahkuda praegu, kui ei saa lamada, ega magada, millegi tõstmisest rääkimata – lendamine on võimatu. Mul endal oli pilet broneeritud 4-ks aprilliks. Täna öösel lahkusid eestlased, kelle lennud tühistatud, Indiast Finnairi erilennuga, mille välisministeerium oli ette valmistanud nii, et isegi kohalik transport oli organiseeritud. Siin ju kõik seisab hetkel ja isegi jalgsi liikuda ei tohi, rääkimata taksodest – on vaid hommikune aeg kui saab -ja kui veab- mingeid toiduvarusid välilettidelt või salakohtadest täiendada.

Minul oli millegipärast vaja siia jääda teadmata ajaks.

  Küll on hea, et olin toitu varunud mitmeks päevaks. Algne kolmepäevane karantiin pikendati üleöö 3-nädalaseks. Ühe käega sibulate ja porgandite koorimine tahab ikka harjutamist saada…  samamoodi pikkade juuste kinnipanemine ja pesu pesemine… kõige keerulisem on olnud veenõude avamine. Selleks pidin abi kutsuma väljast. No ei keera 5L balloonil ühe käega korki ära!’

Aga minu pärast pole muretseda vaja, sest kuigi kauplused on kõik suletud ja liikumiskeeld, siis on kohalikud üsna abivalmis. Loomulikult reageerivad nad vahel kummaliselt ja raske on ette kujutada, mis hirmud neil üles kerkivad praeguse olukorraga. No näiteks kasutatakse ihunuhtlust siin üsna tihedalt keelust üleastuvate või teisiti arusaavate hindudega ja ka ujuma minemine on samamoodi keelatud, et pidavat viirusega ookeani nakatama…….aga arvestama peab, mis inforuumis siin elatakse ja kui on palju kirjaoskamatuid, siis kuidas nemad reageerima peaksid? Seega on otsused ja abinõud, mida siin riigis kohaldatakse märksa teistsugused kui Euroopas. Teistsuguse tausta ja kogemusega on ka nende otsuste elluviijad.

   Kui paremat kätt liigutada saan, eks siis hakkan jälle rohkem kirjutama. Sõrmi saan liigutada, aga neis pole jõudu, sest muskli koht on see, kus luu paraneb ja lihased peavad toibuma. 

Mis mina viirusest arvan? Viirus nagu iga teinegi ja kuniks ma Indias olen, ei ole mul mingit probleemi. Aga….olen lugenud varasemalt erinevaid teooriaid, mis suunas maailm liigub ja küsinud ka oma teejuhilt selgitusi. Me kõik puutume varem või hiljem selle viirusega kokku. See ei kao, vaid areneb koos meiega. Nagu meis kõigis on olemas vähirakud, mis ainult siis hakkavad kontrollimatult paljunema kui immuunsüsteem ei suuda toimida. Maa energiasagedus on tõusnud ja inimestel, kes on väga füüsilisel tasandil kinni, on raske sellega hakkama saada. Nad kerivad oma ootused ja nõudmised iseendale välise survel nii suureks, et füüsiline keha ei kannata seda välja. Kuidas see sagedus väljendub? – kasvõi selles, kuidas meile infot edastatakse. Kuidas hirme suurendatakse? – tihti vaid artikli loetavuse nimel. Igast suunast tuleb erinevaid soovitusi ja mõjutusi. Aga inimese energia peab olema suunatud millegile, mitte tervena püsimisele vaid mingile ideele või eesmärgile. Ainult siis suudab immuunsüsteem seda ka hallata.

Maskiga või maskita? Indias on range soovitus kanda maski. Liigun väga vähe ringi ja seni pole kandnud. Viiruse pärast ma teda ei vaja. Aga ümbritsevate rahustamiseks võiks ju kanda. Enamasti olen tänaval näinud siin pigem sallide ja rätikutega nägusid kaetavat. Tegelikult mulle see idee meeldib, sest see aitab kaitsta energiavälja. Kunagi kanti ju loori, misiganes eesmärk sel siis oli. Oleks hea aeg nüüd see uues versioonis taastada.

4 thoughts on “Talve pikendamine

  1. Mõtlesingi Sulle kirjutada, et kuidas on ja selle kirja Sa said kätte, et kreemiga pärast pole vaja muretseda.
    Hea meelega näeks Sind juba hommikuti jooksmas, aga kõllap see aeg ikka tuleb ka.
    Ei ole anonüümne Ene olen.

    Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.