Immuunsüsteemi tugevdamine

Sellise pealkirja alt võib tavaliselt leida müügikuulutusi toidulisanditele ja tablettidele. Ja see on puhtalt reklaamiks, sest immuunsüsteem toimib hästi siis, kui ta on tasakaalus. Immuunsüsteem peab kahjutuks tegema kehasse tunginud välised mikroorganismid ja hävitama oma vigased rakud. Tugevdamine tuleb kõne alla siis, kui ta ei saa sellega hakkama. Aga sellel on palju erinevaid põhjusi. Teine äärmus on, et hakkab reageerima kõigele, pidades ärrituseks toitu ja võõrkehadeks ka iseenda rakke, mis leiab aset allergiate ja autoimmuunhaiguste korral.

Mulle on sellest teemast aastatega kujunenud oma pilt, milles kaubanduses väljakuulutatud välised turgutajad omavad üsna väikest rolli. Pigem platseeboefekti ja linnukest peas, et olen enda heaks midagi teinud….

Kuna minu enda immuunsüsteem on lapsest saadik nõrk olnud, siis olen seda palju uurinud. Tegin küll palju sporti aga viirustest ei pääsenud.

Aastatepikkune allergiline nohu pani ette piirid: millega saan tegelda?, kuhu minna?, mida süüa?, kus magada?…

Ei ole saladus, et kõik krooniliste haiguste ravimid langetavad immuunsüsteemi vastupanuvõimet. Samamoodi teevad seda allergiatabletid. Kõik lisandid, mis viivad keha loomuliku kaitsevõime tasakaalust välja, teevad seda.

Kuidas seda tasakaalu hoida?

1.Süüa seda, mida keha vajab – aga peab arvestama, et toidus leiduvad maitsetugevdajad tõstavad isu, kunstlikud magusained ei tekita küllastumistunnet suhkrust, loomne toit sisaldab kõike, mida neile söödetakse….

2. Magada piisavalt

3. Suunata energia eesmärgile või tegevusele, mitte muretsemisele ja hirmudele

4. Säilitada huumorimeel, sest naer vabastab palju pingeid

5. Liikuda värskes õhus ja püüda olla päikese käes piisavalt

6. Suhelda inimestega, mitte isoleerida end teistest

Need viimased kaks punkti on mõnele inimesele eriti tähtsad. Minu jaoks oli nendes mu enda immuunsüsteemi tasakaalustamise võti. Human Designiga tegeldes näen, mis teeb inimese tundlikuks ja millest sõltub tema energia liikumine või seismajäämine kehas. Valgus ja soojus, väliskeskkond, ümbritsevad inimesed mõjutavad meid erinevalt. Kuna tundlikke inimesi on päris palju, siis panin neile eraldi kokku koolituse, kuidas oma tundlikkusega hakkama saada ja seda kasutama hakata. Ka meie immuunsüsteem on sama tundlik ja väga kergesti haavatav. Aga ka see on võimalik kontrolli alla saada kui endaga piisavalt tegelda!

One thought on “Immuunsüsteemi tugevdamine

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.