Tagasi Goas

Esimese asjana peab ütlema, et tagantjärele tarkust on palju juurde tulnud!

Goast välja sõites tundus loomulik, et mu rongipilet ära kinnitati ootelistis ja asusin teele. Kohale jõudes broneerisin kohe tagasisõidupileti, mis jäi aga kogu selleks ajaks ootelisti. 3 nädalat on Indias liiga lühike aeg, et saada rongipiletit AC-ga platskaartvagunisse. Eks see on ka mõistetav, sest hinnavahe lennupiletitega on mitmekordne ja ka bussipiletid on poole kallimad. Lisaks saab ju rongis magada!

Minu tagasisõit oli planeeritud ka täpselt Maha Shivaratri festivali ajale, mil riiklikult vabad päevad pühadeks ja inimesed rohkem liikvel.

Siiski, tänu mõningatele jõupingutustele tagasi ma sain!

Ja nüüdseks olen ka uue elukohaga Calangutes harjunud. Orienteerumisvõime jätab siiski soovida, sest raskusi oli algul nii kodu leidmisega, kui sealt välja tulles linna leidmisega. Linn on küll sama koha peal, aga kuhu mõni tee viib, on raske ette näha.

No täna näiteks sattusin sellissesse pilusse vahetult enne peatänavale jõudmist. Ja see oli ainus võimalus kuskile välja jõuda, ilma et suurt ringi jälle lisaks ei teeks.

Aga kaks teed on tunduvalt suuremad, mida mööda annab teha korraliku suure ringi, et koduni jõuda. Iga päev ringitan siin, et 3 nädala jooksul kaotatud lihased ja vorm tagasi saada. Ujumas olen käinud ka juba piisavalt ja pean tõdema, et mulle need suured laine meeldivad rohkem kui vaga vesi.

suurem tee koduni

Uus elukoht üllatas mind igati positiivselt. Siin on ruumi ja privaatsust rohkem kui eelmises. 3 ventilaatorit on lausa luksus ja AC reguleerimisega kipun vahel unustama üldse, et ma Indias olen. Siis kui toas temperatuur 25 peale langeb.

Miinuseid on ka – jagan oma korterit termiitidega. Need on üsna tavapärased kaaslased Goas ja ma üritan nendega kuidagi jutule saada, et nad välja koliksid. Üks geko jookseb ka mööda seinu ringi ja tema on minu poolel, püüab lendavaid putukaid, vist ka termiite.

igaks hommikuks on termiidid laua alla oma mosaiike joonistanud

Varsti on need kapid ja lauad tühjaks söödud kui nii edasi läheb. Korteriomanikul plaan mööbel välja vahetada, aga hetkel me siin üritame piire paika saada olemasolevaga.

Ainult kuu ongi mul veel Indias alles jäänud sellest hooajast. Olen veebruaris tegelnud oma kodulehe uuendamise, selle ingliskeelse osaga ja leidnud koostööpartneri. Nüüd on tunne, et aeg hakkab lendama. Ujumine muutub igapäevaselt kohustuslikuks, sest mine tea, millal jälle saab….

One thought on “Tagasi Goas

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.