Kaheks päevaks Nepaali

Selline saab olema raamatu pealkiri. Olen paar päeva kosunud sellest kahest päevast, aga täielik taastumine võtab ilmselt kauem aega. Blogisse saan kirjutada ainult taustast, sest kõik muu, mis toimus oli liiga intensiivne, et mingit lühiülevaadet teha.

Niipalju ehk, et see, millest raamatus juttu tuleb, saab toimuda ainult Indias ja ainult üksinda reisides.

Nüüd aga reisist. Lennuk väljus Goa lennujaamast õhtul kell 10, nii et öö pidin mööda saatma Delhis. Vastu minu ootusi, mis kujutluses sisaldasid kusagil saalinurgas tukkumist ja kella vaatamist, oli see öö täis tihedat sebimist, vaidlemist, tõestamist, närvitsemist. Tagantjärele paistab see kui komöödia.

Kui oled kolm kuud elanud 30 kraadises kuumuses, siis öise Delhi 11 soojakraadi tõid mu kiiresti maa peale tagasi. Maa peal olekuga kaasneb ka pidev allergiline nohu. Panin selga kõik kaasasolevad riided, sest tuli väljas bussi oodata, et jõuda teise terminali kust väljuvad rahvusvahelised lennud.

mägede tippudes käib vilgas elu

Võin nüüd julgelt öelda, et Indiast lahkumine teeb mind alati haigeks. Kaks korda olen seda enne teinud ja nüüd oli kolmas kord. Ei lasknud India mind ka seekord ära vaid kinnise ninaga. Olukord kujunes nii, et lennuki väljumisaeg oli ammu möödas kui mina sinna jõudsin ja kiirustades suutsin komistada ja lüüa ära oma põlve. Ärge diagnoosi vastu huvi tundke, sest ravin ma end ise, aga see võtab veidi rohkem aega.

Nepaali viisa saamist uurides leidsin igalt poolt, et on vaja vähemalt 30 USA dollarit ja passipilte. See ei paistnud väga vana info olevat. Kohale jõudes selgus, et oli ikka piisavalt vana küll. Pilt tehti kohapeal nagu mujalgi ja täna aktsepteeritavate valuutade nimekiri on siin:

Taksoletis keelitati mind kohe tühistama oma broneeritud majutus ja valida hotellituba, mis loomulikult kallim…aga takso sinna tasuta. Kogukulud loomulikult minu kahjuks pluss veel tühistamise tasu. Kaalusin küll seda varianti, sest tegelikult olen ju ainult 2 ööd, saaks soojas olla….aga milleks mulle kesklinn? Käia ma nagunii ei saa. Võtsin takso ja läksime mu broneeritud Travelers Home -i otsima. Taksoga päris kohale ei saanduki, tuli veidi ka jalgsi käia. Aga külalistemajast tuldi mulle vastu ja nii me siis koos kohale komberdasime.

Traveler`s Home , Jaanuaris 2020

Juhuseid ei ole ja õige pea selgus ka põhjus, miks mulle oli just seda majutust vaja. Seal aias ja majas toimuvad jooga ja meditatsioonitunnid ning joogaõpetaja oli ka reikimeister, kes kohe mu põlve ette võttis. Kütet majas ei ole ja minu tuba soojendas väike puhur, mis suutis täitsa talutava temperatuuri öösel luua.

Nina oli mul endiselt kinni ja selline pilt – veeanum koos paberikuhjaga, on lihtsalt paratamatus. Aga seinal on väga hea tekst!

Mõned pildid ka Katmandu tänavatelt – õigemini küll kahelt kõrvaltänavalt, sest kaugemale ma ei hakanud liipama

Miks kõrge müür nii teravaks on tehtud, ei tea. Nepaallased tundusid olema äärmiselt rahulikud, tasakaalukad ja abivalmis. Üllatusin, et see kliima kaktusele nii hästi sobib, sest öösiti on seal vaid paar kraadi sooja.

Loomulikult oli minul pidevalt külm. Teisel päeval päikest ei olnud ja õhk oli umbes 15 kraadi, öösel 5 ja kivipõrandad olid toas külmad. Minu suureks imestuseks käisid kõik majas ringi paljajalu. Ja ei näidanud mingit märki sellest, et neil jalad külmetaksid. Need inimesed seal mägedes peavad olema teistmoodi üles ehitatud! See ei ole muudmoodi võimalik!

Kesklinn pidi olema 10 minuti kaugusel. Ma ei hakanud mõõtma aega, kui kaugel ta minu valutava põlvega sealt täpselt oli.

Lennujaama tagasisaamiseks teisel hommikul oli vaja taas takso tellida, aga kuna taksoni oleks mul olnud vaja kõndida koos kohvriga, siis leidus parem variant. Võõrustaja pakkus, et viib mu hommikul mootorrattaga ise lennujaama. See väike kohver mahub ilusti meie vahele ära ja nii paistis asi lihtne. Hommikul sadas aga vihma ja oli umbes 10 kraadi. No ei olnud see templite saamine passi mulle lihtsaks tehtud!

Panin selga jälle kõik riided, lisaks tekk ümber ja nii me siis läbi hommikuse vihmase Katmandu sõitsime.

Harish, Traveler`s Home omanik ja eestvedaja

Tagasitee Goasse oli märksa rahulikum ja reede õhtuks maandusin lõpuks siin soojuses – nohuselt, longates, väsinult ja ka palavikus. Aga passi olin neli templit juurde saanud, mis lubab mul siin edasi elada ja nüüd on aega veidi kosuda.

One thought on “Kaheks päevaks Nepaali

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.