Elades oma disaini…

Mida see tähendab? Ja kust ma tean, et ma seda teen? Kui sa tead kuidas sa energiat saad ja suudad kontrollida, kuhu seda kulutad, siis saadki elada elu, milleks sa siia sündisid.

Kodulehel ennast tutvustades märkisin, et esmakordselt jõudis Human Design minuni 7 aastat tagasi. Ja kui nüüd küsida – kuipalju on see minu enda elu muutnud? – siis ikka väga palju!

Olles kogenud igasuguseid sündmusi: abielu ja lahutust, depressiooni, koondamisi töölt oli vähemalt kolm, nii et pidev muretsemine igapäevaste asjade üle oli sisse programmeeritud – ilma oma disaini tundmata poleks ma kunagi jõudnud iseenda usaldamiseni sellise piirini, et võidki elada tundmatus keskkonnas, päev korraga ja nautida hetke.

7aastat tagasi olin ma täies hoos projektide ja äriplaanide kirjutamisega. Elamine maamajas piisava internetiga tundus selleks päris turvaline keskkond – hea koht kus keskenduda ja keegi ei sega!

Teistele võis ju tunduda, et ma olen oma eluga rahul ja alguses olingi. Aga mingil hetkel sain aru, et olen nagu mingis surnud ringis. Ja pole aimugi kuidas sellest välja saada. Kui ise teed ei leia, siis tuleb ühel ilusal päeval selline sein ette, millest üle enam ei roni. Miks see tekkis?

Oma disaini hiljem lahates ma nägin küll mis energiat ja omadusi ma sel perioodil kasutasin, aga seda ma ei näinud, mis oli kasutamata. Ja see osa hakkas pidevalt kriipima kusagil ja väljapääsu otsima. Lisaks – olles tüübilt Projektor, kelle energiaressursid on piiratud- ei olnud mul õrna aimugi kuidas on võimalik teistega koos olles oma energia säilitada ja iseendaks jääda. Õigemini, ma ei teadnud, et teiste energia mind niipalju mõjutab ja kuidas see avaldub.

Kuidas ma siin Indias nüüd siis oma piiratud energiaga üksinda toimida saan? Väga lihtsalt! Mulle sobib kui mu ümber on palju inimesi. Sest nad tekitavad energia, millest ma osa saan. Aga ma pean sellest ka vabaneda oskama. Ei, ma ei ole vampiir, kes teistelt energia ära võtab. Ajutiselt saan ma seda ka ise tekitada, aga käigushoidmiseks kulub palju ressurssi. Tundsin seda nii selgelt kui tänavarestoranisse kirjutama läksin. Aastavahetuse lärm tänavatel sobis mulle väga ja see võib teistele tunduda kummaline.

Siin vahelduseks väike lugemisharjutus restorani menüüst kirjutamise kõrvale! Alguses ma ikka küsisin ja uurisin, mis on mis ja vastuseks enamasti pearaputus, mis siin tähendab, kord jaa kord ei ja vahel nii ja naa…kuni sain selgeks, et kõiki neid roogi tasub guugeldada. Ja vastuseks ilus värviline pilt, millest võite isegi praekartulid leida 🙂

Aga sama kummaline tundub ka see, kuidas ma naudin suurtes lennujaamades olemist. See ei tähenda, et kõikidele Projektoritele samad asjad sobivad; seal on palju nüansse, aga minu energia kombinatsioon on selline, mille äratundmiseni ma katse-eksitus meetodil ja ilma Human Designita ilmaski poleks jõudnud.

On sellise disainiga inimesi, keda iialgi nende disain huvitama ei hakka. Neile meeldib katsetada ja tihti leiavadki ise oma energiale hea rakenduse. Keegi pole eksimatu – see ju inimlik! Aga teadlikkus annab ka eksimusele mitmekordse väärtuse, sest sama viga kindlasti enam ei tee.

Oma disaini tundmine annab julguse astuda suuremaid samme, sest sa reageerid ja suhtled maailmaga alati samamoodi. Saad endaks jääda ja kohal olla igas uues ajas ja situatsioonis, sest lõpuks pole vahet kas su ümbrus on sulle tuttav või võõras. Kui sa ise ennast tunned piisavalt, siis on kõikjal sinuga alati piisavalt tuttavat kaasas.

Olen mõelnud tihti, et oleks ma ometi varem teadnud, mis on minus sellist, mida teistel ei ole ja mida saan neile pakkuda. Kõige suurem viga, mida ma siis tegin oli see, et ma otsisin teadlikult nende inimeste seltskonda, kes tegelesid minuga sarnaste teemadega ja olid ka tüübilt sarnased. Aga Projektorid peaksid käituma ja tegutsema just vastupidiselt. Elu pakkus mulle ka selliseid olukordi, aga ma ei osanud vihjet ära tunda. Paraku on Projektoritel väga raske end usaldada kui nad ei tea, mida nad siin tegemas on. Ja selleni jõudmine võib väga kaua aega võtta.

Oleks minu teha, ma teeksin kohustuslikuks lasteaia rühma registreerimisel märkida ära ka lapse tüüp, kas ta on Manifestor, Generaator, Projektor või Reflektor. Seda saab igaüks leida kergesti, kes tahab ja muret kõigil palju vähem.

One thought on “Elades oma disaini…

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.