Eesti on teel tippu

Vähiteemalise artikli tõlkimine viis mind otsima teisi põhjusi, vaatama teemale ja kogu blogi sisule laiemalt. Kindlasti ei ole vähi arenemises süüdi ainult ravimid ja nende kõrvalmõjud, aga need on soodustavaks teguriks. Ega Raj ka seda otseselt ei väida, aga tal ei ole olnud seni vähi diagnoosiga patsiente. Need ei jõua millegipärast temani. Kuigi ta hea meelega võtaks teema tõsiselt käsile. Ja miks nad siis ei jõua? Väike googeldus viis mind Times of India lehele ja seal avaldatud statistika järgi on võrdlus India ja arenenud maade vahel muljetavaldav. Kui Taanis, Austraalias, Iirimaal on vähki haigestumiste arv 100000 inimese kohta  üle 300 (Eestis see number 283 ja rühib igal aastal kõrgemale kohale), siis Indias oli see arv ainult 78 ja juba tekkis eraldi uurimisteema, miks Indias see nii väike on….  Lisaks oli huvitav vaadata piirkondade kaupa, mis siis siin on peamised põhjused:

Eriti huvitavate vähi põhjustega paistab Indias silma Goa osariik: punane liha, alkohol ja tubakas!

Ehk on siin rohkem võimalusi blokeeringutest vabaneda ennetavalt, nii füüsilistest kui vaimsetest. Ja kindlasti on ka usul oma osa, sest inimene peab millessegi uskuma. Vahet pole, millesse  usutakse. Siis on energia suunatud ja välised mõjud ei pääse nii kergesti ligi.

India on keelanud ära mitmete taimekaitsemürkide kasutamise, sest kohalikud farmerid ei jõua neid osta. Kui Monsanto üritas siia oma mürke ja GMO- seemneid müüa, siis tekkisid kohe sotsiaalsed probleemid ja valitsus keelas selle äri.

 Kui praktiliselt kõikide terviseprobleemide lahendamiseks on üks ravi nagu Raj väidab, siis miks on kogu see meditsiinisüsteem üles ehitatud nagu ta on praegu? Alati on hea kedagi süüdistada pahatahtlikkuses või omakasus. Aga kui mõelda ajas 50  või kasvõi 30 aastat tagasi, see on paljudel meeles: kas sel ajal oleksid inimesed olnud võimelised ravi leidmisel lähtuma holistilisest vaatenurgast? Minu ema küll oli, kuigi holistikast ei teadnud ta midagi. Mäletan kuidas ta vihastas arsti peale kui mulle kirjutati mumpsi jäädes hunnik tablette, üks nimi oli amidopiriin mis meelde jäi….ja kõik see hunnik minust sinna lauale ka alles jäi. Sest mul oli kurk nii kinni paistetanud, et mingi tableti neelamine ei tulnud kõne allagi. Loomulikult paranesin ilma nendeta.

 Koolis räägiti kuidas teadus areneb ja kuidas varsti saame reisida Kuule ja teha toitu …kas plastmassist või mittetoiduainetest. Kõik see tundus põnev ja kasulik, jättis mulje nagu saame võimekamaks teha seda, mida soovime. Saame võimekaks luua nagu jumalad. Eks toit nüüd sisaldabki palju mittetoiduaineid. Saimegi, millest unistasime. Ei osanud unistada terviklikumalt! Ja tore on, et need vildakad unistused kõik ei täitunud.

 Meil lastakse oma vigadest õppida. Nii rahvastel kui riikidel ja igaühel eraldi. Samas tempos edasi rühkides jõuab Eesti selle numbriga, mida ma eespool mainisin õige varsti viie rikkama riigi hulka maailmas. Kui see on eesmärk?

 Kõige tähtsam on oma keha kuulamine ja hoiatustest arusaamine. Sellepärast mulle Raj-i blogi meeldib, et ta seletab lahti keha hoiatused, millele meditsiin on nimed pannud ja nad ära liigitanud… ja töötanud välja tohutu arsenali „keemiarelvi“, millega me siis oma keha vastu võitlema asume.

 Aga kuidas me muudmoodi õppinud oleksime? Oma tähelepanu pööramine väliselt sisemisele on väga pikk tee ja nõuab kannatust, sest ilma negatiivsete kogemusteta ei õpi.

 Kuni meie tähelepanu on välisel, sunnime me ennast tagant tegema midagi, mis justkui oleks kasulik ja hädavajalik, mida ühiskond hindab(kes selle taga tegelikult on? ka kampaaniate ja meediakära taga?) ja nagu sunniks peale, kuigi me ise võtame vabatahtlikult vastu sama väärtushinnangu.

 Kuidas ja mis ajast see tähelepanu sinna väljapoole läks? See algab kooli minnes hinnete teenimisest. Hindamissüsteemi tuleks muuta, kool muutub ise ajas nagunii.

Raj-i blogi puhul võib tema ravimeetod segadust tekitada. Aru tuleb saada, et see, mida ta kirjeldab, selline veejoomine ja kõndimine, see on ravi. Ja nii peaks toimima ainult ravi ajal. Mitte iga päev ja kogu elu. Kui keha hakkab märku andma, siis tuleks mõelda, mis on paigast ära ja teha mõni muudatus. Kui tunneme end oma kehas hästi, siis ei ole vajadust mingeid muutusi teha, ka ajutiselt mitte.

2 thoughts on “Eesti on teel tippu

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.