Nahahaigused

Tõlge Rajinder Singh Bhalla kodulehelt tema enda loal ( http://healthyindianow.in/ )

Ekseem, psoriaas, vitiligo

Minuga on ühendust võtnud palju ekseemiga patsiente. Ekseemid on tõusev probleem meie ajas. Väiksed lapsed saavad tihti ekseemi ja vanemad ei saa enam magada. Keegi ei suuda vaadata oma lapsi end verele kratsimas ja nutmas.

Ja ometi on ekseemi ravimine nii lihtne nagu 123!

Kõik inimestel, kellega olen rääkinud, joovad 4 ja rohkem liitreid päevas vett või teisi vedelikke. Tavaliselt on nende füüsiline aktiivsus madal. Nende ekseem saab ravitud kui nad jätavad ära vee ja vedelikud 36 tunniks ning peale seda vähendavad oma  vedeliku tarbimist 600 ml-ni järgmiseks 6-7 päevaks.

3.-5. päevani ekseem hakkab vohama ja 6.päeval kaob. Kõik jäljed nahal kaovad samuti.

Ekseem tuleb tagasi 2-3 kuu pärast. Dehüdratsiooni kordamine aitab sellest vabaneda. Ta on järjest väiksem, aga võib korduda 5-6 korda enne kui lõplikult taandub.

Põhjus – liigne vedeliku tarbimine, rohkem kui keha suudab taluda.

Ebaühtlane nahatoon, laigud nahal

Dehüdratsioon 36 tunniks või vedeliku tarbimise vähendamine vähemaks kui 1 liiter päevas ravib laigud nahal 7 kuni 15 päevaga

Naha tumenemine, pigmendilaigud

Dehüdratsioon 36 tunniks või vedeliku tarbimise vähendamine vähemaks kui 1 liiter päevas ravib laigud nahal 7 kuni 15 päevaga

Mis on nahahaiguste põhjused?

Naha pealmise kihi vahetab alumiste kihtidega hapnikku ja toitaineid. Keha ülearusest vedelikust hakkab esmalt eemalduma see, mis on liigne nahakihtides. Ülearune vedelik blokeerib hapniku liikumise naha ülemise kihini. Probleemiks on ka mineraalide tasakaalustamatus nahakihtides olevas  vedelikus. Kõik nahaprobleemid kaovad kui inimesel taastub mineraalide tasakaal kehas.

Ravi ei seisne ainult vee tarbimise vähendamises. See seisneb vedelike tasakaalustamises kõikide keha vedelike liikide osas.

 On üllatav, et arstid ega teised tervisega tegelejad ei ole pööranud tähelepanu liigsest vedelikust tingitud probleemidele kehas.

Nad on lugenud mu postitusi erinevates foorumites viimase 15 aasta jooksul. Olen kindel, et nad on kuulnud ka paljudest paranenud patsientidest! Aga midagi ei ole muudetud. Ma püüan jõuda nii paljude inimesteni kui vähegi võimalik. Aga üksikisikuna on mul palju piiranguid.

Soovitusi nahahoolduseks

Naha hooldamise võimalused

Õlid, kreemid ja niisutajad

Kõik nahaniisutajad, kreemid ja õlid on lihaste lõdvestajad

 On oluline teada, kuidas lihaste lõdvestajad töötavad. (Kodulehelt saab lugeda näidet kuidas tema tütre nahk Dove seebi ja erinevate nahahooldustoodete abil aina rohkem tumenes)

 Kõik, mida ma mõistsin sõna lõdvestaja all  oli see, et ta peatab lihastes toimuvad normaalsed kaitsereaktsioonid ja  funktsioonid. Meditsiinis (allopaatilises) antakse lihase lõdvestajat kui keha loomulik valureaktsioon ei reageeri ühelegi ravimile või vigastuse põhjustatud valu ei saa mõistliku aja jooksul vaigistada.

Nii et iga kreem põhjustaks naharakkude mittekokkutõmbumist, et päästa sisemisi nahakihte kahjuliku kiirguse  ja teiste väliste mõjude eest.  

See tähendab, et niisutajad ja õlid lõdvestavad lihaseid ja kui nahk on avatud päikesele ja määritud kokku nende õlidega, võib see põhjustada  sügavama kahjustuse naha sisemistes kihtides.

Soovitasin oma tütrele lõpetada kõigi seepide kasutamine 15 päevaks. Kuna ta oli väsinud kõike proovimast viimase 15 kuu jooksul, oli ta nõus.  

7 päeva pärast küsis üks tema sõber, mida ta kasutab. See tähendab, et naha seisukorras oli toimunud paranemine. Sellest ajast ei kasuta ta enam niisutajaid ega kreemidel baseeruvaid seepe. Nüüd on sellest 6-7 aastat ja tema nahk on täielikult taastunud.

One thought on “Nahahaigused

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.