Varsti pool läbi

Just nii ebamäärastest sõnadest saab kokku panna pealkirja, mis tundub kõige sobivam. Teades, et on neid, kes mu blogi vahel google translator-i abil loevad, vaatasin igaks juhuks, kas tõlgib ära. Üsna adekvaatse tulemuse andis!

Aga mul siin läheneb suure kiirusega aeg, kui saab täis 90 päeva ja pean riigist korraks lahkuma, et siis koos teise riigi templiga passis tagasi tulla. Eelmise aasta Sri Lanka kogemus ei lubanud mul kuidagi sinna suunda võtta, kuigi see on kõige lähemal. Soovitati Bangladeshi, saaks teha rongisõidu ja laevasõidu ja lausa ilma lennukita ära käia. Aga kui vaatasin viisanõudeid, siis läks asi keeruliseks. Eestlaste jaoks on saatkond Taanis ja hakata sealt viisat taotlema, võimalik, et vaja ka postiga saata, sest nõutakse käsitsi tehtud allkirja – see võib võtta liiga kaua aega. Mida mul hetkel pole enam.

Ja nii kujunes Nepaal üheks sobivamaks variandiks. Rongiga tuleks üks ots 38 tundi ja kuna Nepaalis pole raudteed, siis veel 10 tundi bussiga mööda mägiseid teid otsa. Vahet poleks vist enam, mis teed- igal juhul oleks ellujäämisvõimalus suhteliselt väike. Tuli valida lennureis Kathmandusse.

suutsin üsnagi sirged jooned vedada oma teekonnast Goast Kathmanduni läbii Dehli

Pildilolev retk ootab mind ees Jaanuaris ja eile said piletid ära ostetud. Selleks protseduuriks kulus terve päev – imelik, et mida aeg edasi, seda keerulisemaks see broneerimine läheb. Olen üle 10 aasta kõik oma piletid ise ära ostnud internetist ja pole niiapalju abi vajanud kunagi kui seekord. Kui eelmisel aastal ostsin läbi eDreams-i, siis seekord leidsin parima pakkumise akbartravels.com ja vedajaks ikka IndiGo. Aga kui jõudsin maksmiseni, siis minu eesti pangakaartidega polnud kumbagagi võimalik online ostu teha. Kuna ühega on mul siin probleeme, siis teine oleks ju võinud ikka töötada. Kõik seadistused said üle vaadatud ja ikka tuli teade, et pangaga ei saa ühendust. Kas see oli probleemiks, et makse summa India ruupiates? Pankadega ühendust võtta saab ainult telefonis, chatti ei ole enam. Helistada ma ei saa. Kirjalikku vastust ootan 3 päeva. Läksin siis tuttava juveliiri juurde, et kas ta saaks ise ära teha selle makse oma kaardilt. No lõpuks sai, kuigi seegi võttis päris palju aega, sest enne maksmist tehakse neid trikke nagu oleks odavamad istekohad välja müüdud ja sellest hetkes pead valima kallima koha. Mul oli Indiasse sõidu broneeringuga täpselt sama, muudkui täidad ja täidad neid lahtreid ja siis viskab ette, et ainult kallimad kohad on alles. Järgmisel päeval on ikka sama odavam hind peibutuseks väljas.

Nepaaliga on Jaanuaris muidugi see asi, et seal nimelt ei ole nii soe kui siin. Ja minu talveriided said kenasti Tallinnasse maha jäetud kui mittevajalikud…Nüüd pean otsima laenuks midagi soojemat selga enne reisi. Hetkel on seal 16 kraadi sooja kui kaarte vaadata. Õnneks on mul siin ninjasaapad ja teksad, nii et ainult mingist soojemast jakist vist piisaks.

Mis siis sellel talvel mul siin teistmoodi on? Nagu olete märganud, on mu blogis seekord tunduvalt vähem lehmapilte! Nad on nii loomulik elu osa, et ei tõmba enam täehelpanu. Aga sain aru, et ükskõik kui uimased nad tänaval välja näevad, siis millegipärast ei salli nad video tegemist. Olen mitu korda üritanud mõnele meditatiivses olekus sarvilisele läheneda telefon ees, siis nad kohe pööravad pea ja tahaksid lausa telefonile ja mulle sarvega virutada. Muidu ei tee väljagi.

Aga siin on ka rahulikumaid loomi! Isegi jõuluvana on ära eksinud nende hulka. Mulle tundub see küll vist olema ded moroz ja lahtikäiv nagu matrjoska. Igatahes elevandid ruulivad igal pool, igas värvitoonis ja ehteis…ei ole poodi ilma elevandita ega teenusepakkujat, kelle ruumides kusagil elevant peidus poleks. Kui järgi mõtlen, siis on mul nüüd ka juba olemas -1 seelik ja 2 kleiti, kus on elevandid! Loodetavasti on neil võimalus ikka ka looduses edasi elada ja mitte kolida täielikult siseruumidesse, seintele ja kangastele!


Siin on väga palju koeri ja nad tunnevad end peaaegu sama puutumatult nagu lehmad tänavatel. Magavad rahulikult täies pikkuses keset kõnniteed ja kogu see rahvahulk, kes temast üle astub, ei näi teda põrmugi segavat. Enamus neist paistavad olema hulkuvad koerad, kes saavad süüa lugematute restoranide lähedusest. Nad on kohaliku ökosüsteemi vajalik osa. Kõik mis põleb, pannakse põlema – niiskus on nii suur, et tulekahjuks asi ei lähe. Palmitüved näiteks ainult tossavad, ei hakkagi korralikult põlema. Kõik, mis ei põle süüakse ära kellegi poolt. Ja kui ei oleks neid koeri, ei kujutaks ettegi, mis siis oleks, sest loodus ju tühja kohta ei salli.

mõni koer on juba elevandistki suuremaks kasvanud

Teistmoodi on sel aastal palju! Valmistan ette oma silmakoolitustest videod, mida üles laadida, aga see võtab veel veidi aega. Tõlgin vaikselt edasi ” One cure…” blogi, sest niipalju kui ma enda peal olen katsetanud, see toimib. Ja ootan huviga, et keegi veel prooviks ja mulle ka mingit tagasisidet annaks.

One thought on “Varsti pool läbi

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.