Minu kogemused katsetuste esimesest nädalast

Lõpetasin esimese nädala peaaegu haigena – mis annab tunnistust sellest, et asi toimib! Ja ma pingutasin üle. Hakkasin huviga lonkshaaval vett jooma söögi ajal – mitte koos söögiga ei neela vett, vaid toit tuleb enne läbi mäluda ja alla neelata. Ja siis vahepeale natuke vett. Et see süües meelest ei läheks, teen väikse kõrvalepõike ja toon näite punasest peedist. Et keha suudaks peeti seedida, on vaja aluselist keskkonda ja seega toimub see enamasti ainult süljenäärmete töö abil. Kui ei näri korralikult või on peedist tehtud toit liiga happeline, siis ei omasta keha sealt midagi ja saadab samamoodi välja.

Aga mitte peeti ei ole ma siin söönud esimesel nädalal!

…hakkasin huviga söögi ajal vett jooma ja jõin liiga palju. Oleks pidanud alustama 100 ml-ga päevas. Võibolla, et Eesti kliimas oleks ka rohkem võinud. Aga siin on mu keha isegi pideval higistamise reziimil (kuna ka öösel oli temperatuur veel 28-29) ja kõik see lisanduv vesi tuli välja naha kaudu. Kuna laupäeval võeti ka veel elekter ära, nii et ventilaator seisis, siis ma elasin enamuse päevast dushi all…. Eks ole elus igat sorti higistamisi kogetud, aga see oli eriline. Kohati oli ka palaviku tunne, sest juba teisel päeval tundsin, et varbad läksid tuliseks. Mitte pidevalt, aga nii, et tõmbas tähelepanu. Ja iga päevaga see tuline tunne nahal jõudis ülespoole. Nüüd on ka õlgadel sama tunne, aga enam ei tule vett niipalju välja.

Ma ei tegelnud mitte ainult vee lisamisega toidule, vaid tegin ka kaks korda päevas peale sööki blogis kirjeldatud kõndimise-lamamise protseduure. Tegin prooviks siis nii, et kokku 6x 4 minutit päevas umbes. Arvasin, et olen üsna heas vormis, sest jalutan siin ringi omajagu ja käin ujumas ka peaaegu iga päev. Aga ikka oli liiga palju, sest kõik see kokku tekitas selleks üheks päevaks ka kurnatuse tunde. Nädalaga läks seedimine oluliselt kiiremaks. Ja samamoodi nagu Raj oma blogis kuskil kirjutas, et maitsemeel muutus teravamaks. Ma oma sülje koguse peale pole kunagi mõelnud, et kas teda on piisavalt,(tema väitis et tal tekkis oluliselt juurde) aga toidu maitse muutus millegipärast paremaks ja sellega muutus veidi mu isu. Kummaline küll, aga kohv hakkas vastu ja lõpetasin igasuguse kohvi joomise. Praeguseks hetkeks on energiat oluliselt rohkem ja see vahepealne kriisimoment ületatud.

Nii et kui alustate, siis olenemata sellest kas olete siiani ka pidevalt vett toidu kõrvale tarbinud või mitte, kui hakkate seda tegema teadlikult ja mõeldes vee kogusele, mida päevas joote ning kui ka veel kõndimine lisada, siis kuulake oma keha ja kohandage kõike. See on esimeses järjekorras väga teadlikult sissepoole pööratud tegevus ja mitte midagi ei pea peale suruma ega ka mitte liiga hoogu minema, vaid tuleks teha sammhaaval kuid mitte pealiskaudselt. Asi on väga tõsine, mis muutused toimuma hakkavad! Keha hakkab ise reguleerima, aga see võtab aega .

Blogis oli kirjas ka kusagil, et igal nädalal tuleb võtta puhkepäev ja ma jäin sellega lihtsalt natuke hiljaks.

Mis puudutab suhkru söömist, siis ma millegipärast olen alati tundnud, et mul on suhkrut vaja. Rääkige mida tahate valgest surmast ja sõltuvustest, aga ma tundsin füüsiliselt kui veres suhkrut vähe, siis oli mul kuskil varuks SOS -šokolaad ja see aitas alati. Kuna Indias kasvatatakse suhkruroogu ja siin on suhkruid saadaval igat sorti, siis siin pole šokolaadi järgi vajadust. Siin on veel see suur pluss, et India keelas Monsanto tegutsemise oma riigis ja pole ei glüfosaate ega muid “kohustuslikke lisandeid”, mis euroopa põldudel kõikjal laiutavad.

Ja kui ma tahtsin lisada blogile üht toidupilti kohalikust toidust, siis seekord toitu ennast pildi peale ei jäänudki. Sest sööja oli peadpidi kotis ega näidanud ei nägu ega hambaid. Ka veerand tundi hiljem temast möödudes oli täpselt sama seis. Ainult pea koti sees liikus ja saba vehkis. Aga riismed, mis pudenesid aeg-ajalt välja näitasid, et koti sisuks oli vist sorgo. Nii neid veiseid siin poputatakse ja kuna nad õhtuti vahel ka rannas tiiru ära käivad, siis mis sa hing veel ihaldad! Toitu leiavad igalt poolt ja inimesed pakuvad neile tsirkust ümberringi päevast päeva!

pilt illustreerib pigem kohalikku eluviisi, kus kõik voolab omasoodu ja kõigeks on aega piisavalt…

2 thoughts on “Minu kogemused katsetuste esimesest nädalast

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.