Üks ravi kõikide haiguste puhul

Tõlge Rajinder Singh Bhalla kodulehelt tema enda loal ( http://healthyindianow.in/ )

Üks ravi kõikide haiguste puhul.

Selleni jõudmine on olnud pikk teekond, mis võttis mul 15 aastat. Ja ikka veel pean ma seda maailmale tõestama.

Rohkem kui midagi muud on see mõtlemisprotsess. Ma ei taha midagi kustutada, mida olen kirjutanud varem. Olgu see vale või õige. Kuid mis on kõige tähtsam  – kuidas ma selleni jõudsin?

 Ma tahan jätta  selle igaühele endale hindamiseks – kuidas ma jõudsin selleni, kus ma praegu olen.

 Need, keda ei huvita pikem artikkel ja soovivad lugeda – mida peaks tegema, et haigustest vabaneda, võivad lugeda ainult järgmist osa

Päevad 1-5 – Joo 200 kuni 300 ml vett iga söögikorra ajal. 3 söögikorda 24 tunni jooksul. Seega peaksid sa jooma 600 kuni 900 ml vett neil päevadel.

Päevad 6-7 – Joo 200 kuni 300 ml iga 90 min kuni 2 tunni jooksul alates kell 7 hommikul kuni kella 6-ni õhtul.  Seega peaksid sa jooma 1200 kuni 2700 ml vett neil päevadel. Sööd samuti 3 korda ja see  vee kogumaht sisaldab ka seda vett, mida sa jood iga söögikorra ajal nagu eelnevatel päevadel.

Ülaltoodu peaks ravima kõiki haigusi, mis on praegu ravimatud. Ja taastumisperiood ei tohiks olla pikem kui 30 päeva. Enamikel juhtudel peaks inimene tervenema 7 päevaga. Toon siin eraldi välja haigused nagu diabeet, kõrgvererõhutõbi, südamehaigused, vähk ja insult. Ravimeid ei ole vaja. Need, kes on pidevalt võtnud ravimeid, võivad nende tarbimise lõpetada kolmandal päeval. Aga otsuse tegemiseks tuleks konsulteerida arstiga.

Ma loodan, et see süsteem saab tuntuks ja domineerivaks kogu maailmas lähema viie aasta jooksul.

Veidi mõtlemisainet selle kohta, mida just lugesid.

Diabeedi sümptomid on:

  • Janu suurenemine
  • Sage urineerimine

Janu põhjustab vere koguse vähenemine. Seega peaks esmane abinõu olema diabeedi puhul vere koguse suurendamine.

Kui janu on saadud kontrolli alla, peatub sage urineerimine automaatselt, sest janu puudumisel joob inimene palju vähem vett.

Kuidas parandab tervist vee joomine söömise ajal?

 See küsimus vaevas mind rohkem kui 15 aastat. Ma muutsin oma vee joomise viise. Jõin vett tühja kõhuga oma 10 aastat või rohkem. Ma olin harjunud hoiduma söögi ajal vee tarbimisest.

 Tulemused  – valkjas kiht keelel. Aja möödudes pidevalt suurenenud janu tunne. Paksenenud sülg, mille kogus vähenenud olematuks. Toidu maitse oli halvenenud. Mulle ei meeldinud enamike toitude maitse enam üldse, mis varem meeldisid.

 Nii alustasin ma 200 ml vee joomist iga söögikorra ajal.

 Tulemus šokeeris mind  – ma ei tundnud enam janu! Sülje kogus kasvas 10 korda. Toit hakkas jälle muutuma maitsvamaks. Aju taiplikkus paistis olema märkimisväärselt suurenenud. 36 tundi ilma vett joomata olla oli väga lihtne.

Vaatame korra üle, mida meie keha tegelikult sisaldab:

65 kuni 75% kehakaalust on vedelik

15% kehakaalust on luustik

5%  võiks umbes olla jääkaineid jämesooles ja peensooles, mis ootavad väljutamist

 Ülejäänud on rasv, lihased ja muud väiksema mahuga koed.

 Niisiis, kaalu järgi on vedelikud kehast kõige olulisem osa. Nii luud, rasvad kui lihased saavad toidetud toitainetest, mida kannavad neisse vedelikud. Need ise on kõik paigal. See on vedelik, mis liigub ühest kohast teise. Meil tuleks kontrolli alla võtta ja aru saada kuidas vedelikud töötavad.

 Kehavedelikud jagunevad kolme suurde ossa. 10 % vedelikest moodustab veri. Ülejäänud 90 % vedelikest on rakkudes ja rakkudevahelises ruumis.

Veri e. 10 % kogu vedeliku mahust kannab toitaineid ülejäänud 90 %-le vedelikele.

 Mõelge – mis võiks juhtuda, kui 90 % vedelikest ei saa piisavalt mineraale ja süsivesikuid!

Nüüd saame aru, et peaaegu 70 % mineraalidest ja süsivesikutest toodab keha ise teistest mineraalidest  ensüümide abil.

Mõelge nüüd veel – kui 90 % vedelikest on veresuhkru tase liiga madal, siis tõstab keha ise veres glükoosi sisaldust, võttes oma esmaseks prioriteediks muuta kõik glükoosiks!

Glükoos on meie kehas kõige olulisem toitaine. Ükski diabeetik ei sure liigse veresuhkru tõttu. Nad surevad sellest kui keha ei suuda tagada vajalikku glükoosi taset. Süda ja teised elutähtsad organid ei saa piisavalt energiat, et optimaalselt töötada.

Vee joomise vajalikkusel söögi ajal on järgnev selgitus:

Kui me sööme, siis meie magu toodab maohapet ja ensüüme, et muundada toitained ja vedelikud pastaks. See pasta suunatakse peensoolde, mis on ühenduses veenidega. Mineraalid, süsivesikud, rasvad, valgud, ensüümid ja teised toitained imenduvad peensooles ja liiguvad edasiseks töötlemiseks maksa. Peale maksa poolt töötlemist liigub mineraliseeritud veri neerudesse, kus toimub mineraalide taseme tasakaalustamine. Kõik mineraalid, mis ei vasta nõutavale proportsioonile filtreeritakse välja.

Vee joomise esmaseks eeliseks on  vere mahu suurenemine, kuna koos mineraalidega saab imenduda rohkem vedelikke. Kui me joome vett tühja kõhuga või rohkem kui 10 minutit peale söömist, siis ei toimu peensooles enam vedeliku imendumist, kuna selleks ajaks puudub seal maohape.

 Vee joomine söömise ajal peaks aitama ravida veenilaiendeid ja samuti parandada naha haigustest. See peaks eemaldama tumedad laigud silmades ja parandama nägemist. Samuti peaks see ravima kaed, ära hoidma eesnäärme vähki jpm. Võimalusi on tuhandeid.

 Kuid ma mäletan väga selgesti, et kui ma suurendasin oma joodava vee hulka ja hakkasin jooma vett tühja kõhu peale, siis kõik terviseprobleemid kadusid vähem kui 10 päevaga. Sama tulemust olen näinud paljudel teistel. See näitab, et vee joomine tühja kõhuga aitab eemaldada ainevahetusjääke. Me vajame teatud päevade järel alati lisaks vee joomist ka tühja kõhuga.

Kaalu langetamine

Kui me joome vett või mingit vedelikku rohkem kui 10 minutit peale sööki, siis ei vesi ega muu vedelik ei imendu peensooles(maomahla puudumise tõttu – see eritub ainult toitu süües, mitte juues). Vedelikud ja vesi jõuavad siis edasi jämesoolde, kus samuti üleliigne vesi ja vitamiinid imenduvad. Kuid seal ei toimu mineraalide, süsivesikute, rasvade ja valkude absorbeerimist. See vesi jõuab edasi rakusiseste vedelikeni. Mingit töötlemist pole toimunud ei maksas ega neerudes. See on otsene jõudmine kehavedelikeni ja sealt edasi ka rakkudesse. Mõne aja jooksul tekib olukord, kus jämesoole ümbruse kudede rakusisesed vedelikud on kaotanud enamuse mineraalidest. Samamoodi on need vedelikud eraldatud ka glükoosi juurdesaamisest.

Glükoosi puudumisel langeb ainevahetuse kiirus, mis põhjustab veresuhkru tõusu, et kompenseerida glükoosi puudust rakusisestes vedelikes.

Glükoosi puudus rakusisestes vedelikes põhjustab vedeliku väljavoolu verest tekitades pideva janu. Nii kujuneb välja diabeet. Vedelike mittejoomine ilma söögita dehüdreerib jämesoole ja seda ümbritsevad koed. Tulemuseks on ainevahetuse kiiruse tõus. Samuti hakkab see vähendama rakusisese vedeliku mahtu. Keskmiselt on kogu keha rakusisese vedeliku maht umbes 30 kuni 50 liitrit. See tähendab, et 5 liitri rakusisese vedeliku kaotus võiks aega võtta umbes 30 päeva. See on kõige kiirem ja ohutum kaalulangetamise viis võimalikest.

Ülearuse vedeliku jõudmine jämesoolde on ka eesnäärmeprobleemide põhjustaja.

Teine oluline pikaealisuse faktor on ainevahetuse kiirus puhkamise ajal.

Et seda kiirust (Resting Metabolic Rate – RMR) tõsta tegutse järgnevalt:

Kõnni 5 minutit kerges tempos hommikul oma kodus. Peale kõndi puhka 5-10 minutit voodis.

Korda seda eelkirjeldatut 3 korda hommikul, pärastlõunal, õhtul ja enne magamaminekut. See teeb kokku 12 kõndimise ja puhkamise tsüklit ehk 5 x 12 = 60 minutit kõndi kogu päevas. Seda võib teha valikuliselt nädalalõpus ja tööpäevadel ainult hommikul ja õhtul.

Kõndimise mõte seisneb energia mobiliseerimises ja enne kui kogu koondatud energia saab realiseeritud saabub puhkus. Sel viisil saab osa koondatud energiast kättesaadavaks elutähtsatele organitele. Kõndimise ja puhkamise tsükli abil saab vabaneda ealiste iseärasustega seotud haigustest.

Võib tekkida küsimus – miks siis peaks inimene üldse jooma vett tühja kõhu peale või mingil muul ajal kui söögiajal?

 Esialgsed tulemused näitavad, et vesi, mis jõuab jämesoolde, aitab eemaldada ainevahetuse jääke. See on samuti väga oluline kogu protsessis.

Suhkur, toit jm ei mõjuta diabeeti ega veresuhkru taset.

 Mitu inimest on kinnitanud, et nende diabeet on vähem kui 10 päevaga taandunud.

3 thoughts on “Üks ravi kõikide haiguste puhul

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.