Goa loodusest

Samal reisil Goa hittide külastamisest oli meil kohalikus looduspargis ja loomaaias veel mitu huvitavat objekti. See loomaaed on veidi teistsugune, kui need mis suurlinnades oma liigirohkusega kõik maailma loomad koju kätte üritavad tuua. Siinses olid kõik kohalikud loomad, kes ilmselt dzunglis liikudes ka vastu võivad tulla. Nad olid võimalikult looduslikes tingimustes, suurel territooriumil ja mõnele neist oli see pigem turvakodu. Nagu sellele ühe jalaga papagoile, kellest mõni päev tagasi fb-sse video postitasin ja kes üsna vilkalt mööda traatvõrku ringi ronis ja häälitses.

Piisonid paistsid hääletooni järgi oma eluga üsna rahul olevat. Dushi all käimise kommet neil ilmselt väljaspool parki elades ei olnud.
Hippopotamus võttis terve sületäie rohtu korraga hambusse
mõned taimed olid tõelised vaatamisväärsused omaette
sellist palmi mujal näinud ei ole – see lause on küll viimane, millega nii ilusat puud peaks pildi kommentaaris iseloomustama, aga tõenäoliselt on ka siinses mõistes tegemist eksootilise puuga

Üks huvitav puu oli parapähkli – ehk brasiilia pähkli puu. Otsisin internetist eestikeelset infot ja pilte, aga need olid üsna kesised ja puud ennast pildil peaaegu ei paistnud. Siinses pargis oli neid vähemalt kaks, ühel “pommid” pähklitega küljes ja teine alles liiga noor ja ainult roheline. See puu, lad.keeles Bertholletia, peab üks väga eriline puu olema, sest kui ta on oma perekonna ainus esindaja taimeriigis, siis on see juba tähendusrikas fakt. Kel huvi, mis teda nii eriliseks teeb, saab seda omaette edasi uurida. Mina üritasin teha pilti lähemalt ja kaugemalt, et saaks näha nii puud tervikuna kui pomme ka.

Puitunud vartega liaanid moodustavad uhkeid serpentiine, millest ilmselgelt on inspiratsiooni saanud jõulukaunistused.

One thought on “Goa loodusest

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.