Incredible India I

Indiast lahkumisega kaasnes omajagu ebamugavust. Kuna lend oli varahommikul ja kuidagi tuli ka lennujaama saada, siis uni jäi napiks. Sääsed saatsid mind nii taksos, Goa lennujaamas ja ka lennukis. Uskumatult visad on nad siin! Varahommikul toimus lennujaamas ka üks kena vaatemäng, mis nõuab üleskirjutamist.

Kella nelja paiku kohale jõudes otsisin wc-d. Kuna sel kellaajal liikus inimesi vähe, siis ei saanudki aru, kumb see õige uks on… ilmus naine, kes vaatas mulle tungivalt silma sisse, siis osutas pilguga naiste wc uksele. Astusin sisse. Naine järgnes. Jõudis minust veidi ette ja osutas pilguga kabiinile. Neid oli seal kümmekond, ei ühtki inimest. Osad suletud, osad avatud. Üldmulje korralik ja puhas. Läksin kabiini ja kui sealt väljusin, oli taas naine vastas ja osutas pilguga kraanikausile. Ega mul polnudki midagi muud mõttes. Kui olin käed pesnud ja ukseni jõudnud oli naine vastas ja küsis tippi. Esimest korda tegi ta suu lahti! Ja siis vajus minu suu lahti. Algul ajas kogu situatsioon naerma. Siis aga mõtlesin – missugune leidlikkus! Pakkuda pilguga saatmise teenust turistile wc-s! Pole imestada kui siit lahkudes hakkan käima igaks juhuks silmad maas…Ja selline pilkudega rügamine keset ööd – see vääris minult 10 ruupiat, et selle peale tulla. Tundus, et ta ise hindas seda küll kõrgemalt, aga sain siiski tulema.

Enne äraelendu Goast toimus veel teinegi vaatemäng: oli soov juua üks kohv ja süüa midagi kerget. Võtsin järjekorda, kus tuli kõigepealt maksta. Siis anti tshekk, millega pidid võtma teise järjekorda, et oma tellimus kätte saada. Järjekorras oli vaid 4 inimest, aga see ei liikunud peaaegu üldse. Ja miks? selgus siis, kui lõpuks ikkagi leti ette jõudsin: mu vastas seisid kaks naeratavat noormeest. I tegeles joogiga, II tegeles söögiga. Ulatasin neile oma tsheki: I: Nii, mis teil siin on? Americano kohv ja samosa II: kohv ja samosa? Kohe vaatame. Mul on siin masinas midagi otsas. Piim on otsas. I: americano ja samosa. kus need samosad olid? Madam, mis teil seal veel oli? Mina: ei olnud rohkem, see oli kõik. I : Kus teie tshekk on? Mina: andsin teile just I: Kas teil oli kohv ja midagi veel? Mina: jah, samosa oli ka. I: ah samosa? /läheb taldrikut otsima/ II: madam, mis kohv teil oli? piimaga? Mina: ei, mul oli americano II: kus teie tshekk on? mis seal peal oli?Mina: andsin teile, näete siin laual II: kas americano? /saabub naine kõrvalleti tagant ja vaatab tshekki: siin on samosa ja americano, kuulsid! ilma piimata!/ läheb ära! /II – saab lõpuks masina tööle ja kohv hakkab tilkuma. I on leidnud taldriku ja askeldab/küsib minult/ kas teil oli piimaga kohv? Mina : ei mul oli americano. I ütleb II-le: tal oli americano, kas sa tshekki vaatasid? II: näita mulle tshekki? /võtab ja loeb/ americano ja samosa..Madam, kas piima ka soovite? Mina: ei must kohv suhkruga. I: Madam, mis teil veel oli? Mina : kohv ja samosa. I: Ah teil oli samosa/otsib ringi vaadates ja ei leia taldrikut/ läheb otsima. Ootame. Tuleb tagasi taldrikuga. Vahepeal on kohv õnnelikult mu kätte jõudnud. I: Madam, mis te soovisite? Mina: samosa oli ka. I: mis teil veel oli? Mina: kohv ja samosa II: mis kohv teil oli, madam? Mina: americano. II võtab tsheki ja asub taas masina kallale Mina: ma juba sain oma kohvi. II: Ah te juba saite? Mis teil seal tsheki peal veel oli? Mina: samosa oli ka II hõikab I-le: Tal oli samosa ka I: kus see tshekk oli?/ loeb tshekki /Nii-nii, kus need samosad on? haarab taldriku, aga siis leiab ahjust sinna enne pandud samosad. Lõpuks saan kohvi ja 2 samosat, kuigi tellisin 1. Segaduste vältimiseks ei hakka vastu(tegelikult ei suutnud ka ühte lõpuni süüa..) Sakslanna minu selja taga korrutab närviliselt oma salmi: ” 2 masala teed ja 2 croissanti. Kuidas ma pean talle ütlema, et ta aru saaks? välja ta neid ei loe. Ja kaks korda rohkem eksimisvõimalust!” Kui minuga kulus 10 minutit, siis temaga läheb palju rohkem. Lõpuks selgus, et läkski veel palju rohkem, sest tellija keeldus pakiteest….millest teisel pool tekkis totaalne segadus.

Selle kohta võib öelda jälle, et see on India, Incredible India. Sa ei tea kunagi, millega nad sind järgmisel sammul üllatada võivad. Aga veidi hiljem hakkasin mõtlema, et pole ju võimatu, et üks neist noormeestest oli kirjaoskamatu. Väga loogiline. Veel kaks päeva hiljem jõudis mulle kohale, et ka teine võis ju olla kirjaoskamatu! Sellepärast nad sellise uhkustunde ja säravate silmadega muudkui korduvalt tshekki “lugesid”.

Viimane kord olin nohus kui saabusin Indiasse. Mäletan, et rongis Mumbaist Goasse kulus mitu pakki taskurätte. Nüüd kordus sama. Mu reis algas Dabolimist, Goa lennujaamast ja suundus Chennaisse, mis varasemalt kandis nime Madras. Sealt edasi Colombosse läks olemine küll veidi kergemaks, aga vaid ajutiselt ja õnneks polnud mul aimugi, mis ees ootab!

templid on siin au sees ja see kujuneski mul tõeliseks templituuriks nagu hijem selgus

varahommikused pinginaabrid; kadestan neid, kes kohe magavad kui pea millegi vastu puutub. mina magada ei suutnud -nina kinni ja kõrvad lukus

One thought on “Incredible India I

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.