Kollased Jõulud

panen ikka suure pildi ka, sest toidukohal on ikka veidi pikem nimi 🙂

Tegelikult on need Jõulud siin ikka üsna värvilised, aga kuna kõige muljetavaldavamad olid seekord mulle Jõuludest ookeani ääres liivale ehitud kuused, siis võin neid siiski kollaseks nimetada. Iga restoran oli end ehtinud kuidas oskas. Ja kuigi on Jõulud ju teadaolevalt kristlaste püha, siis saginat siin kauplustes ja tänavatel on ikka tunduvalt rohkem kui muidu. Vaid ehk pooled turistidest peavad seda püha praegu, teine – venekeelne pool veidi hiljem. Teistel on kõigil oma pühad ja festivalid. Alates 29.ndast detsembrist kuni 5.jaanuarini ei saa siin enamikes firmades keegi reatöötajatest puhkepäevi, sest turistid ja sissetulek tahavad teenimist. Millal siis veel?

küllap on kõik siin sellega harjunud, aga mul võtab ikka aega ja tundub nagu miski oleks üle – või puudu?

Viimasel ajal on lained rannas nii suured, et ujujaid palju ei ole. Seevastu on vees ja vee ääres aina rohkem selfide tegijaid. Ja selle koha peal avaldub inimestes peidusolev lavastajaanne ja inspiratsioon! Mille kõigega nad ennast koos pildile ei säti? Ja mis poose sisse ei võta? See on vaatemäng omaette! Hindudest puhkajad teevad isegi rohkem selfisid kui kaugemalt tulija, vahel ainult sellele enamus ajast kulubki, aga see on ka arusaadav – nad on tulnud vaid 1-2 päevaks, aga teised saavad siin klõpsida nädalaid.

Kõndides rannas piki veepiiri kuusest kuuseni avastasin lõpuks kurva tõsiasja, et niipea kui jõuan teise linna – Calangutesse, on mul mobiililevi väga hea ja kiire. Tagasi pöördudes Candolimi kaob see jälle nagu ta kõik viimased päevad on kadunud olnud. Ja jääbki ainus võimalus levisse saada ikka otsida mõni kiirema wifiga restoran. Kui uuesti kolimise mõtted tulevad, siis peaks tõenäoliselt linna vahetama. Aga siin siis pilt restoranist, kust olen teinud enamuse oma viimastest postitustest. Ja loomulikult siinsetest kaunistustest – Santa Claus ja ehted ei puudu kusagilt.

mul on siin kirjutamiseks juba oma laud ja ka menüü välja kujunenud 🙂

Pakun pilte veel mõnedest teistsugustest lähenemistest Jõuludele ja meeleolu loomisele eeskätt küll külalistele mõeldesturiste teenindavates kohtades

ka lumememmedest ei tunne me siin puudust!

Ja mõni jõuluvana on saabunud sabatähega – eks kaugelt tulla ka
ehitud puu koduaias – nime ei oska sellel puul kahjuks hetkel öelda

One thought on “Kollased Jõulud

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.