Esimene kuu

Kui kõik muu liigub siin kiiresti, siis vaid lehmad tänaval ja internet on aeglased. Muud ühist neil küll ei paista. Aga kui lehmade aeglus säästab ilmselt nii nende endi kui kaasliiklejate elud tänaval –  igat nende sammu näeb kaugelt ette –  siis interneti aegluse plussidest ma esialgu aru ei saa. Paraku sunnib see mind tõsiselt kaaluma uue elukoha leidmise vajadust. On wifiga kohti linnas, kus ma saan kõiki toiminguid teha ja märksa kiiremini. Võin muidugi iga päev jalutada oma seadmetega sinna, sest – kui mägi ei tule muhamedi juurde, siis peab tema mäe juurde minema….ja füüsilist koormust on ju nagunii vaja. Aga meeleldi ma kõnniksin ringi pikemaid vahemaid  siiski ilma arvutita. 

Niipalju siis elu – või töökeskkonna kohandamisest ja kohandumisest. Loomulikult tullakse Goasse eelkõige puhkama. Olen tekitanud juba arusaamatuid ilmeid ja küsimusi, et miks ma meie maja kõrval all baaris õhtuti õlut joomas ei käi. Ja kui ma ausalt vastan, et eelistan tööd teha, siis sellest kindlasti keegi aru ei saa. Palju targem viis on vastata, et homme tulen ja iseendale kinnituseks lisada ka aeg, sest – sellest saadakse siin aru. Nagunii ma homme ei tule, aga ka sellest saadakse siin aru. Kui ma Eestis jääksin põdema mingi lubaduse pärast, mille unustan, siis siin tuleb see muster peast eemaldada ja elada hetkes, vastata arusaadavalt ja mitte iseenda vaid teiste jaoks. 

Tegelikult on see hetkes elamise oskus tohutult vajalik, sest ka Eestis olen ma vahel ainuke, kes mu lubadust mäletab. Ja kui ma seda siis miskipärast täita ei saa või unustan ja põen sellepärast tagantjärele… see on ainult minu probleem! Mul on siin veel palju õppida.  Üks neist on tänaval suure pildi jälgimine ehk vaatamine korraga igas suunas ja hetke leidmine, millal üle tee saab minna. Tänaval toimub pidev sagimine ja kohalikud sukelduvad sellesse kuidagi iseenesest. Nad ei oota kunagi viisakalt, millal koht tekib. Nad teevad selle ise. Ja mitte ebaviisakalt vaid vastastikku suheldes. Tõstavad käe ja teevad vastava liigutuse – mida ma ei oska – ja kõik saavad aru ja lasevad ta sõbralikult vahele. Nii tagurdatakse ka tipptunnil, minu jaoks süüdimatult ja keset kaost, kusagile peatades kogu liiklusvoo, aga muudmoodi siin ei saagi liikuma. 

Candolim on tegelikult väike, elanikke kirjade järgi vähemalt poole vähem kui Viljandis. Aga kõik need elanikud ja nende sõbrad ja sugulased, töökaaslased ja muidu külalised on kogu päeva keset tänavat, sest liikumine on siin tihedam kui Viljandis folgi ajal. Ja lõppematu mootorrataste, skuutrite jt kaherattaliste, autode, tuk-tukkide ja lehmade voog mõlemas suunas ei ole mitte ainult tipptunnil vaid katkeb öösel ilmselt mingiks ajaks. Kuigi ka selles pole ma veel päris kindel. Enne kui näinud ei ole. 

Ma tõlgin siin Human Designi raamatut eesti keelde. Ja millalgi ta ilmub – millal täpselt, ei oska öelda. Olen sellest raamatust endiselt nii vaimustuses, et hea meelega tegelekski ainult sellega. Küllap ma millalgi puhkan ka rohkem. Ja ookeanis käin ju ka mitte just iga päev, aga piisavalt, et seni ei ole tundnud pideva puhkuse järele vajadust. Võibolla sellise elukorralduse juures seda ei tulegi, sest mis peaks ära väsitama? Ainult palav ilm – mida ma siia otsima tulin. Ja leidsin! 

selline iludus tuli mind hommikul rõdule tervitama, hääl oli tal ainult üks totutamine. totutasin vastu.
…aga pildile oli teda täies suuruses raske saada ja ma ei tea täpselt, kes ta on
siin on ilmselgelt tegemist soojavaresega! ja neid on siin palju
kui sellel tänaval saavad kokku kaks suurt turistibussi, siis kogu muu liiiklus surutakse hetkega kõnniteele ja selleks peavad nii kaupmehed kui jalakäiad alati valmis olema. Huvitaval kombel – ongi!

One thought on “Esimene kuu

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.