Jõudmine Indiasse

Pidades suvel plaani, kuhu talveks minna, ei tulnud mul esialgu India variant üldse mõttesse. Aga talveks ma lahkuma pidin, sest tundsin, et olen omandanud täilikult ahjukütmise õppetunnid selles elus – paraku pole kuskil mujal Eestis ka sellist äratundmist tekkinud, kuhu tahaks jääda või sisse kolida.

Sirvides mõttes läbi võimalikke soojemaid paiku või tingimusi piirdusin ikka Euroopaga. Oli ees mingi nähtamatu müür piiratud eelarvest ja tundmatusest. On ju Euroopas meil praegu võimalik igal pool saada kergelt internetiühendust ja ilma selleta ma pikemaks ajaks kuskile minna ei saa.

Kuid siis äkki saabus vihje väga usaldusväärselt inimeselt. Ja nii mina kui mu tegemised paistsid sobituma just India oludega kõige paremini kokku. Sellises olukorras ei vaja ma pikalt mõtlemisaega. Kuna ma polnud kunagi varem Indias käinud, siis lugesin ka mõnd asjakohast infot sisaldavat raamatut –  kui ikka talvitumise mõte on peas, ei saa  ju enne kevadet tagasi pöörduda. 

 Tuli teha ka ettevalmistusi: broneerida lennupiletid, muretseda viisa, lõpetada või ajatada pooleliolevad tegemised ja lepingud Eestis, registreerida konto India raudtee online piletisüsteemi, sest valisin osa teest läbimiseks rongiga; broneerida mõneks päevaks esmane öömaja…ja valmistada vaim ette ootamatuteks väljakutseteks. Aga seda viimast olen ikka vahel teinud, sest kuulun nende hulka, kellel on selleks aeg-ajalt vajadus. 

 Ega mu kodutöö väga korralik ei olnud – rongipileti väljatrükkimisega öösel Mumbai raudteejaamas oli tükk tegemist, sest kesteab mitme ametniku poolt lisatud uuendustega oli mu nimi muutunud tundmatuseni ja mu telefon ei suutnud süsteemi sisse logida – ei kontrollinud seda kodus enne ja ei teagi, kas neil telefoniäppi selleks oli. Lõpuks lahenes siiski kõik kuidagi viimasel sekundil ja ei pidanud minema üldvagunisse koha eest võitlema pärast 24 tunnist teelolekut…

Ei kahetse seda rongisõitu, kuigi uni ja väsimus segasid vaateid nautimast ja et planeeritud 8 tunnine sõit venis mingite põhjendusteta ligi 11 tunni peale. Ikka oli huvitav!

One thought on “Jõudmine Indiasse

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.